Advert
Advert
Advert

Canan Karatay'dan yeni reçete: Aspirin yerine zeytinyağı

İzmir'de düzenlenen 'Zeytinli Sohbetler' etkinliğine katılan Prof. Dr. Canan Karatay'dan Canan Karatay'dan zeytinyağı açıklaması

Canan Karatay'dan yeni reçete: Aspirin yerine zeytinyağı
Canan Karatay'dan yeni reçete: Aspirin yerine zeytinyağı admin

İzmir'de düzenlenen 'Zeytinli Sohbetler' etkinliğine katılan Prof. Dr. Canan Karatay, herkesin günde 30-40 tane zeytin yemesi gerektiğini söyledi.

Kanser ve alzheimer ve diyabet başta olmak üzere her hastalığın devasının zeytinyağı olduğunu söyleyen Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinyağının anne sütü ile eş değer olduğunu söyledi.

Karatay, sinir sistemi hastalıkları, diyabet, hipertansiyon, kalp hastalıkları, karaciğer yağlanması, kanserler, damar tıkanıklığı, parkinson, felç, otizm, unutkanlık, cilt hastalıkları ile adele ve kemik gücünün azalması gibi birçok hastalığın tedavisinin zeytinyağı ile mümkün olduğunu sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Karatay, "Tek tüketim maddesi olarak bir bebeğin gelişebilmesine yeten anne sütünde hayvansal kolesterol varken, zeytinyağında bitkisel kolesterol vardır. İki mucizeyi karşılaştırdığımızda görüyoruz ki değerli farklı da olsa aynı içeriğe sahipler.

Aspirin yerine zeytinyağı

Kalp hastalıklarına, kanı sulandırmak amacıyla kullanılan aspirin yerine zeytinyağı tüketilmesi gerektiğini vurgulayan Karatay, "Böylece aspirinin yan etkisi olabilecek mide delinmesi, kanaması gibi durular ortadan kalkar, hatta tam tersine mide rahatlar. Zeytinyağı yağ hücrelerinin yapışıklığını azaltır, kanı sulandırır ve ağrıyı keser. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yalnızca soğuk sıkın zeytinyağı kullanan kişilerde kalp krizi görülmemekte" dedi

Karatay, zeytinyağının içeriğindeki prebiyotik, antibakteriyal, antikansorojen ve antibiyotik etki nedeniyle bütün kanser tedavilerinde kullanılabileceğini ifade etti. Canan Karatay sözlerine kilo vermek isteyenlerin günde 30-40 adet zeytin yemeleri gerektiğini ekledi.


KAYNAK : HÜRRİYET

Canan Karatay'dan zeytinyağı Canan Karatay zeytinyağı Zeytinli Sohbetler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı