Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Can güvenliği için araçlara kışlık bakım yaptırılmalı

Can güvenliği için araçlara kışlık bakım yaptırılmalı

Araç sahiplerinin kışa girmeden araçlarının bakımlarını mutlaka yaptırmaları noktasında uyarılarda bulunan Gaziantepli oto tamircileri, can güvenliği için bütün bakımların yapılması gerektiğini belirttiler.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2015 Salı 19:44
Can güvenliği için araçlara kışlık bakım yaptırılmalı

Kışı rahat geçirmek için araçlarda mutlaka kış bakımlarının yapılması noktasında uyarılarda bulunan oto tamircileri, sürücülerin hem kendi hem de başkalarının canını önmesemesi gerektiğini belirttiler.

Gaziantepli oto tamir ustalarından Hasan Çekiç, vatandaşlar kendi can ve mal güvenliği ve başkalarının can güvenliği için mutlaka araçlarının kışlık bakımını yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Öncelikle antifriz derecesinin ölçülmesi gerektiğini belirten Çekiç, “Sürücülerimizin araçlarının kışlık bakımlarını erkenden yaptırmaları çok önemlidir. Kışlık bakımda aracın antifriz ayarlaması yapılır. Hava filtresi, bujileri, yağı, suyu, fren tertibatı kontrol edilir. Dizel araçlarda enjektör ayarının kışlık bakım sırasında mutlaka kontrol edilmesi gerekir.” dedi.

Kışlık bakımın masrafından kaçınmanın doğru olmadığını belirten Çekiç, “Antifrizlerin konulması, sileceklerin kontrol edilmesi ve kış lastiklerinin takılması lazımdır. Can güvenliği için bütün bakımların yapılması gerekiyor. Frenin tutmadığını düşünürsek kar lastiği olmadığında fren tutmaz ve kaza yapılırsa parayla gelecek şeyi canınla ödersin.” ifadelerini kullandı.

Can güvenliği önemli olduğu için bakım zamanında bakımların yapılmasının önemli olduğunu aktaran Tuğrul Tumruz isimli toplu taşıma sürücüsü ise “Günlük olarak toplu taşıma yapıyoruz. Bu riski kimse kaldıramaz. Taşıdığımız can bizim. Kendi canımızı nasıl düşünüyorsak yolcularımızın canı da bizim için o derece kıymetlidir. Araçların bakımı şart frenlerin kontrol edilmesi, kalorifer tesisatının kontrol edilmesi gerekiyor.  Yerine göre 3 ton yük taşıyor ve Gaziantep’in trafiği çok kalabalık dolayısıyla bakımların düzenli bir şekilde yapılması gerekiyor.” şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com