Advert
Advert
Advert

Çamurlu Köyünün Çamurlu yol isyanı VİDEO

Viranşehir merkeze bağlı Çamurlu köyü yolunda çamurdan dolayı ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Çamurlu Köyünün Çamurlu yol isyanı VİDEO
Çamurlu Köyünün Çamurlu yol isyanı VİDEO

Araçların giremediği yolu köylüler ve öğrenciler 4 kilometrelik yolu yürüyerek geçmek zorunda kalıyor. Özellikle kış aylarında öğrencilerin okula gidip- gelirken büyük sıkıntı çektiği yolun çamur deryasına dönmesi köylüleri çileden çıkardı.

Viranşehir’e 14 kilometre uzaklıktaki 70 haneli 400 nüfuslu Çamurlu Köyü’nün yol sorunu yıllardan bu yana çözülmedi.

Daha kış mevsiminin ilk ayı olmasına rağmen yağan yağmurlarla birlikte köy yolu adeta bataklığa dönüştü. Bir yıl önce Köylere Hizmet götürme birliği tarafından ihalesi yapılıp tamamlanan yol daha bir yılını doldurmadan çamur deryasına dönüşmesi köylüleri isyan etme noktasına getirdi. Bataklığa dönüşen 4 kilometrelik köy yolunun bu hali en çok öğrencileri perişan ediyor.

Taşımalı sistemle Viranşehir’e gidecek öğrencileri almak için araçlar köye giremeyince yaklaşık 20 öğrenci her gün 4 kilometrelik yolun büyük bölümünü yürüyerek aşmak zorunda kalıyor.

Bu çilelerinin yetkililer tarafından görülmesini ve kendilerine seçim öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesini isteyen köylüler, “ Çocuklarımızı güçlükle okula gönderiyoruz.  Çünkü taşımalı eğitim olmamıza rağmen araçlar bizim köy yoluna giremiyor" dedi.

 

"VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMESİNİ İSTİYORUZ"

 

Çocukları gibi kendileri de büyük sıkıntı çeken köylüler, yetkililerin sorunun çözümü için çaba göstermesini istedi. Defalarca Valilik ve kaymakamlığa başvurduklarını belirten köy sakinleri, yetkili mercilere defalarca başvurduklarını ve bir sonuç alamadıklarını belirtti. Duruma isyan eden köylüler, daha kış mevsiminin ilk ayı olmasına rağmen yağan yağmur bizi perişan ediyor. Birçok çocuğumuz okulu bu yol yüzünden bıraktı. Hastalarımızı şehir’e götüremiyoruz. Öğretmenler okula gelemiyor. Böbrek hastası olan bir hastamızı bu yol yüzünde kaybettik. Hastalarımızı traktörle bile götüremiyoruz. Oy zamanı gelince namus sözü veriyorlar. Seçim zamanı baba diyenler hani nerede. Oy bittimi her şey bitiyor. Bizim tek isteğimiz bize verilen sözlerin yerine getirilmesi ve bizi bu çamurlu yoldan kurtarmalarıdır." diye konuştular.

 

Haber-Kamera: Mustafa ÇAPANAK

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik