Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çamurlu Köyünün Çamurlu yol isyanı VİDEO

Çamurlu Köyünün Çamurlu yol isyanı VİDEO

Viranşehir merkeze bağlı Çamurlu köyü yolunda çamurdan dolayı ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 12:24
Çamurlu Köyünün Çamurlu yol isyanı VİDEO

Araçların giremediği yolu köylüler ve öğrenciler 4 kilometrelik yolu yürüyerek geçmek zorunda kalıyor. Özellikle kış aylarında öğrencilerin okula gidip- gelirken büyük sıkıntı çektiği yolun çamur deryasına dönmesi köylüleri çileden çıkardı.

Viranşehir’e 14 kilometre uzaklıktaki 70 haneli 400 nüfuslu Çamurlu Köyü’nün yol sorunu yıllardan bu yana çözülmedi.

Daha kış mevsiminin ilk ayı olmasına rağmen yağan yağmurlarla birlikte köy yolu adeta bataklığa dönüştü. Bir yıl önce Köylere Hizmet götürme birliği tarafından ihalesi yapılıp tamamlanan yol daha bir yılını doldurmadan çamur deryasına dönüşmesi köylüleri isyan etme noktasına getirdi. Bataklığa dönüşen 4 kilometrelik köy yolunun bu hali en çok öğrencileri perişan ediyor.

Taşımalı sistemle Viranşehir’e gidecek öğrencileri almak için araçlar köye giremeyince yaklaşık 20 öğrenci her gün 4 kilometrelik yolun büyük bölümünü yürüyerek aşmak zorunda kalıyor.

Bu çilelerinin yetkililer tarafından görülmesini ve kendilerine seçim öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesini isteyen köylüler, “ Çocuklarımızı güçlükle okula gönderiyoruz.  Çünkü taşımalı eğitim olmamıza rağmen araçlar bizim köy yoluna giremiyor" dedi.

 

"VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMESİNİ İSTİYORUZ"

 

Çocukları gibi kendileri de büyük sıkıntı çeken köylüler, yetkililerin sorunun çözümü için çaba göstermesini istedi. Defalarca Valilik ve kaymakamlığa başvurduklarını belirten köy sakinleri, yetkili mercilere defalarca başvurduklarını ve bir sonuç alamadıklarını belirtti. Duruma isyan eden köylüler, daha kış mevsiminin ilk ayı olmasına rağmen yağan yağmur bizi perişan ediyor. Birçok çocuğumuz okulu bu yol yüzünden bıraktı. Hastalarımızı şehir’e götüremiyoruz. Öğretmenler okula gelemiyor. Böbrek hastası olan bir hastamızı bu yol yüzünde kaybettik. Hastalarımızı traktörle bile götüremiyoruz. Oy zamanı gelince namus sözü veriyorlar. Seçim zamanı baba diyenler hani nerede. Oy bittimi her şey bitiyor. Bizim tek isteğimiz bize verilen sözlerin yerine getirilmesi ve bizi bu çamurlu yoldan kurtarmalarıdır." diye konuştular.

 

Haber-Kamera: Mustafa ÇAPANAK

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com