Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Camiye Gelen Öğrencilere Hediye‏

Camiye Gelen Öğrencilere Hediye‏

Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, Ceylanpınar İlçe Müftülüğü ‘nün ve Afganlılar Camii İmam Hatibi Ahmet Alaca’nın organizasyonu ile yapılan "Yarıyıl Tatilinde Camideyim" Final Programına katıldı.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2015 Cumartesi 23:42
Camiye Gelen Öğrencilere Hediye‏


Programda konuşan İlçe Müftüsü Üsame Anlağan ;   cami imam-hatibimiz Ahmet Alaca’nın düşünceleri ve organizesi ile gerçekleşen bu etkinlikle Müftülüğü ’müze bağlı Evren paşa Mahallesinde bulunan Afganlılar  Camii’nde  geleceğimiz olan çocukların namaz kılma alışkanlığı kazanmasını arzu ettik. Onların ibadete yönelmelerini teşvik etmek amacıyla yarıyıl tatilinde  "Haydi Çocuklar 5 Vakit Camideyiz" sloganıyla yavrularımızın 5 vakit camiye gelerek camiyle ve cami cemaatimizle bütünleşmelerini  istedik. Biz de çok değerli İl Müftümüz İhsan AÇIK hocamızı ve ilçe merkezinde görev yapan İmam-hatiplerimizi davet etmekle programa canı gönülden destek verdik.’’ Dedi
Daha sonra İl Müftüsü İhsan Açık yaptığı konuşmada; Camilerimiz Müslümanların topluca ibadet ettikleri yerlerdir. Cami kelimesi toplayan, toplayıcı anlamına gelmektedir. Adının anlamıyla da uyumlu olarak cami, toplumu birleştiren, tek kubbe altında buluşturan mekandır.
Camiler Sevgili Peygamberimizin yaşadığı dönemden bugüne kadar İslam tarihi boyunca yediden yetmişe her yaştan kadın ve erkek Müslüman'ın bir araya geldikleri, ibadetin yanı sıra ilim öğrendikleri, toplumun meselelerinin ele alınarak çözüme kavuşturulduğu yerler olmuştur.
Müftü İhsan Açık, Ben buradan İlçe Müftümüz Üsame Anlağan’a , Evren paşa İmam Hatibi Ahmet Alaca’ya ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyorum. Gerçekten 8-10 yaşındaki yavrularımızın sabahleyin camiye gelmesi ne kadar güzel ve sevindirici bir durumdur.’’  dedi.
Belediye Başkanı Menderes Atilla ise yaptığı konuşmada; Cami İmam Hatibimize ve İlçe Müftümüze ,Küçük Yavrularımıza, Anne ve Babalarına canı gönülden teşekkür ediyorum. dedi
Konuşmaların ardından yarıyıl tatilinde beş vakit namazlarını cemaatle kılan 55 öğrenciye çeşitli hediyeler takdim edildi. Çocukların hediyelerini Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla ve Ceylanpınar İlçe Müftüsü Üsame Anlağan ile köyün Kanaat önderleri olan Abdüssettar BAHŞ ve Seyyid Alaaddin AYKAN verdiler.
Programın sonunda misafirlere Şanlıurfalı Özbekler  derneği  tarafından yöresel Özbek pilavı ve Özbek mantısı ikram edildi .

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com