Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın tarihi değiştirildi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın tarihi değiştirildi

Bu yıl Kurban bayramına denk gelmesinden dolayı, Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında kutlanması kararlaştırıldı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2014 Cuma 16:57
Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın tarihi değiştirildi

Bu yıl Kurban bayramının 04-07 Ekim tarihleri denk gelmesinden dolayı, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın Bakan onayı ile 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında kutlanması kararlaştırıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, “Bu yıl Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle “Cami ve Gençlik” konusu merkeze alınarak faaliyetler planlanmıştır. Şanlıurfa İl Müftülüğü olarak gerçekleştirilecek faaliyetler arasında camilerde kütüphane oluşturulması, kitap dağıtımı, konferans ve paneller, cami onarım ve temizliği, kan bağışı kampanyaları, ödüllü yarışmalar, radyo ve TV programları, Ebru ve Hüsn-i Hat yarışması, spor aktiviteleri bu gibi faaliyetler planlanmıştır” dedi.

Camiler ve Din görevlileri Haftası içerisinde hayırsever vatandaşlara Müftülükçe plaket verileceğini söyleyen Açık, “Bu haftada personelimiz arasında; hafızlık, Kur’an-ı Kerim ve ezanı güzel okuma, hutbe ve şiir yazma gibi yarışmalar düzenlenecektir.”diye konuştu.
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

STK’lar Suriye’ye 5 tır yardım gönderdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com