Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Cami ve okullara yönelik saldırılara tepki

Cami ve okullara yönelik saldırılara tepki

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde son günlerde PKK tarafından okul ve camilere düzenlenen saldırılar, Şırnaklı Sivil Toplum Kuruluşları tarafından tepki gösterildi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 14:44
Cami ve okullara yönelik saldırılara tepki

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde son günlerde PKK tarafından cami ve okulların yakılmasının kabul edilemez olduğunu belirten Şırnaklı sivil toplum kuruluşları, örgütün hedefinin dini merkezler ve ilim yuvaları olduğunu bildiklerini belirttiler.

Şırnak Nuh Eğitim Derneği Başkanı Nurettin Tatar, PKK’nin en büyük hedefinin dinden uzak insan yetişmesi olduğunu söyledi.

Kurşunlu camisi ve Sur ilçesinde bulunan okulların yakılmasını lanetlediklerini aktaran Tatar, şöyle dedi: “PKK’nin en büyük hedefi okumuş ve dindar bir neslin yetişmesini engellemektir. Çünkü olaylarda kullanabileceği insanlar genellikle okumamış ve dinden uzak insanlardır. Dolaysıyla dini semboller ve eğitim yuvaları her zaman bunların hedeftedir. Bundan dolayıdır ki, PKK yeni neslin yetişeceği ilim yuvalarını ve Müslümanların mabetlerini hedef alıyor.”

Savaşlarda bile ilim yuvaları ve ibadethanelerin hedef alınmadığını ifade eden Şırnak İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Rezzan Birlik, cami ve okullara yönelik saldırıları kınadıklarını söyledi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com