Advert
Advert
Advert

Çalışmaların Takipçisi Olacağız

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ve Hilvan İlçe Başkanı Hanifi Düzme’yi ziyaret ederek, ’hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.

Çalışmaların Takipçisi Olacağız
Çalışmaların Takipçisi Olacağız

İlk olarak AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ve yönetimini Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş ile birlikte ziyaret eden Başkan Güvenç, ilçe başkanlığında gerçekleştirdiği toplantıda; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Siverek’teki çalışmalarını anlattı. 

Güvenç, “Teşkilatlarımız Fedakarca Çalışıyor”

 

AK Parti Teşkilatlarının hafta sonu gözetmeksizin 24 saat esaslı çalıştığını konuşmasının başında aktaran Başkan Güvenç, “AK Partinin yükünü fedakarca sizler çekiyorsunuz. Hak, Hukuk, Hizmet ve fakir fukaranın yüzünü güldürmek peşindeyiz bu yüzden de en fedakar bizim teşkilatlarımızdır. Ana kademe, Gençlik kolları ve Kadın kollarının hakkı ödenmez diye düşünüyorum” dedi. 

 Büyükşehir Belediyesi olarak 8 ay gibi kısa sürede bir çok çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Güvenç, ihtiyaçlar kapsamında ilçelere de hassasiyetle yaklaştıklarını ifade etti. 

Güvenç, 9 Mahalle 32 Sokakta152 Bin Metrekare Kilit Parke Taşı Çalışması Başlattık 

Büyükşehir Belediyesinin Siverek’te yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Güvenç, 32 bin metrekare sıcak asfalt çalışması, 9 mahalle 32 sokakta152 bin metrekare kilit parke taşı çalışmalarını başlattıklarının altını çizerek, “Siverek İlçesine 43 milyon Lira ödenek ayırarak, beton ve parke taş çalışmasına başlattık. Ayrıca ŞUSKİ’den 6 Milyon 800 Bin Lira harcama yaptık. ŞUSKİ üzerinden Siverek merkeze 140 Litre yeni kuyulardan su bağlayarak temiz su içme olanağı sağladık. Siverek ilçesi için ilerleyen günlerde Atatürk barajından temiz içme su verme çalışmasını başlatarak ihale yapacağız. Yeşil alan ve mesire alanları oluşturacağız” dedi. 

Tüm İlçelerimizin Ulaşım Sorununu Uzmanlarla Çözüyoruz 

 Selimpınar Mahallesinde kentsel dönüşüm düşündüklerini söyleyen Başkan Güvenç, bölgede bulunan çöp merkezini sistematik olarak ayrıştırıp elektrik üretmek için çalışma başlattıklarını belirterek, “Kale eteğinde Çevre Bakanımızla görüşmemizde bu bölgeye yeni bir imaj kazandırmak için 9-10 alanda yıkım yapmak için gerekli ödenek sağladık ve Resul Yılmaz Başkanımız gerekli çalışmaları başlatacak. Siverek ve bütün ilçelerin trafik sorunun çözmek için Ulaştırma konusunda uzmanlarla çalışmaktayız. Gerekli sokaklarda trafik yoğunluğuna göre projelendirip bizlere sunuldu. Şanlıurfa’yı hangi gözle görüyorsak Siverek’te bizim için o kadar önemlidir. İnşallah Nisibbi Köprüsü çalışmaları tamamlanmak üzereyiz. Çevre yolunun yapılması içinde Ulaştırma bakanımız inşallah gelip gerekli görüşmeleri sağlayacağız” dedi.

 Güvenç, Çalışmaların Takipçisi Olacağız 

Siverek İlçesinde Su ve Kanalizasyon çalışmalarında 30 mart öncesine göre yüzde 40 iyileştirme sağladıklarını kaydeden Başkan Güvenç, “ Şüpheniz olmasın ki önümüzdeki dönemde sistematik olarak; Park ve Bahçe, Su, yol ve Kanalizasyonda Büyükşehir’in eskiyle olan farkı görülecektir. 8 ayda 5-6 İlçemizin DSİ ile İçme suyu sorunu çözdük boş durmadık. Bundan sonrada bu çalışmaların ve sorunların takipçisi olacağız” dedi. 

Güvenç, Siverek’ten Destek Bekliyoruz 

Siverek halkından su faturalarıyla ilgili olarak destek bekleyen Başkan Güvenç, “Kırsal alanlarda kullanılan su enerji olarak 5 Milyon 652 Bin liralık kaynak kullanılırken; ödenen miktar 2 Milyon 726 Bin Lira ve bu konuda sizden destek beklemekteyiz. Toplumsal değişmeyi hep birlikte yapmalıyız” şeklinde konuştu. 

Çelik, Başkan Güvenç Her Zaman Destek Oldu 

AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ise, Başkan Güvenç’in Valilik döneminde de Siverek’e büyük önem gösterdiğini aktararak,  “ Hükümetten gelen yardımları ve çalışmalarla her zaman destek oldu. Herkesin huzuru önünde kendilerine müteşekkir olduğumu ifade ediyorum. Büyükşehir Belediyesinin ve Siverek Belediyesinin Siverek’te yapmış olduğu çalışmaları aktarmak bizim boynuzumun borcudur. Yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Başkan Güvenç’ten AK Parti Hilvan İlçe Başkanına Hayırlı Olsun Ziyareti 

Siverek temaslarından ardından Hilvan İlçesine geçen Başkan Güvenç, AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Hanifi Düzme’yi ve ilçe teşkilatını ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. 

AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Hanifi Düzme’yi ziyaretin yanı sıra ilçede yapılan çalışmalar hakkında toplantı gerçekleştiren Başkan Güvenç, Şanlıurfa’nın Büyükşehir Belediyesi olmasıyla birlikte sorumluluk alanının artığını söyleyerek, Hilvan İlçesinde içme suyu  ve okul yolları için ödenek çalışmaları yürüttüklerini ve en kısa sürede sonuçlandıracaklarını aktardı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı