Advert
Advert
Advert

Çelik, İşçilerle Sohbet Etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik Maşuk bölgesinde çalışan inşşat işçilerini ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Çelik, İşçilerle Sohbet Etti
Çelik, İşçilerle Sohbet Etti


Seçim çalışmalarını sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik Maşuk bölgesinde yapılan çalışmaları inceledi. İnşaat işçilerini ziyaret eden Bakan Çelik, işçilerin sorunlarını dinledi.
İnşaat işçileri ile tek tek sohbet eden Bakan Çelik, daha sonra inşaata çalışan tüm işçilerle bir araya geldi. İş güvenliği konusunda en fazla çalışmanın AK Parti hükümeti tarafından yapıldığını anlatan Faruk Çelik, İşçilerin sorunlarını yakından takip ettiğini belirtti.


Çocukluktan 21 yaşına kadar inşaatlarda amelelik yaptığını kaydeden Faruk Çelik, “Konu inşaat sektörü olunca çocuklukta 21 yaşına kadar inşaatlarda amelelik yapmış biri olarak karşınızdayım. İnşaatı iyi bilen inşaatta tetanozdan son anda kurtulan bir kardeşiniz olarak sizlerle biraraya gelmiş bulunuyorum. Tabi çalışma bakanı olarak ta Türkiye’de maalesef Türkiye’de çok uzun sürede 90 yıllık bir Cumhuriyet tarihinde önemli yasal düzenlemelerin yapılmadığını bizzat Bakan olduğumda gördüm. Yasal düzenlemelerin en çok getirildiği düzenlemelerin en fazla yapıldığı dönem bu dönem olmuştur. Mesela Türkiye’nin iş sağlığı güvenliği yoktu bu yasa olmadan çalışılıyordu. Bu yasayı çıkardık. Meslek standartları siz ne iş yapıyorsunuz diyelim ki tuğlacısınız veya cephe giydiriyorsunuz bütün bu mesleklerle ilgili 2016’nın altıncı ayına kadar meslek standartları çerçevesinde belge alacaksınız. Bizim çalışanımızın emekçimin standardının yükselmesi gerekiyor” dedi.
Bakan Çelik daha sonra inşaat işçileri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir