Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Çalışan gazeteciler hem iftar ettiler, hem çalıştılar

Çalışan gazeteciler hem iftar ettiler, hem çalıştılar

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) geleneksel iftar sofrasında gazetecileri bir araya getirdi. Her iftar çalışan gazeteciler yine çalıştı ama birlikte iftar etti.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2016 Cumartesi 11:23
Çalışan gazeteciler hem iftar ettiler, hem çalıştılar

11 Ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle her yıl olduğu gibi bu yılda ŞUÇGAD İftar yemeği düzenledi.


Düzenlenen programa Şanlıurfa Başsavcısı Uğurhan Kuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, Basın Yayın ve Enformasyon İl müdürü Şerafettin Akın ve çok sayıda gazeteci katıldı.


GÜLEBAK: ŞANLIURFA’NIN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
İftar yemeğinin ardından bir konuşma gerçekleştiren ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak, gazetecileri önemli bir ayda bir araya toplamanın sohbet imkanı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Başkan Gülebak, 24 saat sahada çalışan gazetecilerin Şanlıurfa’nın geleceği için elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Öncelikle 24 saat Şanlıurfa’nın bütün sorunlarını dile getiren sahada çalışan gazeteci arkadaşlarımızı bu önemli günlerde yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Çünkü Belediye başkanımızın programı vardı sayın Başsavcımızın da programları olduğu halde bugün bizi kırmadılar bizleri yalnız bırakmadılar. Biz Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği olarak Şanlıurfa’mızın geleceği için vatanımızın geleceği için elimizden geldiği kadar her gün bir yenilik yaparak Şanlıurfa’ya katkıda bulunmaya çalışıyoruz ama yeterli mi yeterli değil. İnşallah birlik ve beraberlik içinde Şanlıurfa’mıza layık olacak bir dernek olacağımıza söz veriyoruz.”


BAŞSAVCI KUŞ: BASIN MENSUPLARINI ÖNEMSİYORUZ
Şanlıurfa’nın yerel basınının güçlü oluğunu vurgulayan Şanlıurfa Başsavcısı Uğurhan Kuş, bu durumu bir şans olarak gördüğünü aktardı.
Başsavcı Kuş, Gazeteciliği ve yerel basını büyük anlamda önemsediklerini belirterek Şanlıurfa’nın güzel bir memleket olduğunu gösterilecek ve anlatılacak birçok yönün bulunduğunu söyledi.
Urfa’nın eksiklerini ve sıkıntılarını giderme adına basının önemli ve güzel vazifeler icra ettiğini sözlerine ekleyen Başsavcı Kuş sözlerini şöyle sürdü;
“Öncelikle hepinizin mübarek ramazan ayını kutluyorum. Şimdi yerel basın olarak gerçekten Urfa güçlü bir il, yerel basın ekibinin güçlü olduğu bir il. Bu anlamda bunu bir şans olarak görmekteyim. Urfa’ya hizmet anlamında Urfa’nın eksiklerini ve sıkıntılarını giderme adına önemli ve güzel vazifeler icra ettiğinizi ben görüyorum. Bu anlamda sorumlu gazetecilik yaptığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Tabi Gazeteciliğin yani basını büyük anlama önemsiyoruz. Cumhuriyet Başsavcısı olarak ilişkilerimizin daha iyi olması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu tabi yerel basının hizmet etme duygusuyla çalıştığı yükünü taşıdığı bilincini taşıdığını düşündüğümüz için bu ilişkileri geliştiriyorum. İnşallah sizlerde bu bilinçle hareket ediyorsunuz bu bilinçle çalışmaya devam edersiniz. Bu memleket güzel bir memleket sizlerde güzelliklerini gösterirsiniz. Gösterilecek ve anlatılacak çok güzel yanları var bu memleketin belediyelerimizde gerçekten güzel hizmetler yapıyorlar. Bu hizmetleri tabi sizin aracılığınızla duyuracaklar bu anlamda ben çalışan gazetecilere teşekkür ediyorum.”

BAŞKAN ÇİFTÇİ: BİRLİK BERABERLİK GÜZEL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise birlik ve beraberliğe dikkat çekerek: "Gazetecilerle iftarda buluştuk. Şanlıurfa'da Birlik ve beraberlik içerisinde huzurla iftarlarımızı açıcıyoruz. Güçlü basını olan Şanlıurfa'nın Çalışan Gazeteciler derneğinde yapılan bu iftara katılmaktan mutluluk duydum" dedi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'da basın mensuplarıyla birlikte iftar etmenin sevincini paylaştı. 


Birlik ve beraberlik mesajının verildiği iftar sofrasında yapılan konuşmaların ardından Gazeteciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com