Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Çalışan gazeteciler durdu İstiklal Marşını okudu VİDEO

Çalışan gazeteciler durdu İstiklal Marşını okudu VİDEO

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği 10 Ocak Çalışan Gazetecileri bir araya getirdi. Açılışta istiklal marşı okunması 'İstiklal Marşı okunurken bile çalışan gazeteciler bu kez çalışmadan istiklal marşını okudu'

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2015 Pazar 14:05
Çalışan gazeteciler durdu İstiklal Marşını okudu VİDEO

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir gece tertipledi. Şehitlik çamlıkta yapılan geceye Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Emniyet Müdür yardımcısı Sunay Balıklıkaya, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak, STK temsilcileri, Kamu kurum amirleri ile Şanlıurfa ve ilçelerde görev yapan Basın mensupları katıldı.
Saygı duruşu ile başlayan etkinlikte, basın mensuplarının zorlu çalışma şartlarını anlatan bir slayt gösterisi sunuldu.

Burada konuşan Vali Küçük, gazetecinin bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini ifade ederek, kutsal bir görev olan gazeteciliğin ciddi bir sorumluluk bilinciyle yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Gazetecilerin halkın fahri milletvekili olduğunu belirten Küçük, kentte görev yapan basın mensuplarının işlerini kolaylaştırmak için ciddi gayret gösterdiğini aktardı.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ

 

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülabak ise kısa süre önce kurdukları derneğin mesleğin geliştirilebilmesi için ciddi çalışmalar yapmayı planladığını vurguladı.

Amaçlarının sahada çalışan gazetecilerin sorunlarını çözümüne katkı sunmak olduğunu anlatan Gülebak, "Sahada çalışan gazeteci arkadaşlarımız çeşitli sözlü ve fiili şiddete maruz kalmaktadırlar. Şiddet olaylarının sonuna kadar takipçisi olacağımızı, bu sektörde çalışan meslektaşlarımızın 24 saat yanlarında olacağımızı ve haklarını sonuna kadar savunacağımızı bilmelerini isterim" dedi.

Yapılan protokol konuşmaların ardından günün anısına basın mensuplarına hediye taktım edildi. gece akşam yemeği ve sıra gecesiyle son buldu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com