Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çağrı-Der'den çatışma mağduru halka yardım çağrısı

Çağrı-Der'den çatışma mağduru halka yardım çağrısı

BİNGÖL - Bingöl'ün Solhan ilçesinde faaliyet yürüten Çağrı-Der, Umut Kervanı Yardım Platformu'nun, başlatmış olduğu 'Vakit mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir' kampanyası çerçevesinde çatışma mağduru halka yardım çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2016 Pazartesi 08:52
Çağrı-Der'den çatışma mağduru halka yardım çağrısı

 

Umut Kervanı Yardım Platformu, sokağa çıkma yasakları, çatışmalar ve göç nedeniyle mağdur olan bölge halkı için “Vakit, mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir” sloganıyla yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında yardım çağrısında bulunan platform üyesi Solhan Çağrı-Der,  tüm hayırseverlerin mağdur halka destek vermesi çağrısında bulundu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, sokağa çıkma yasakları, çatışmalar ve göç nedeniyle mağdur olan bölge halkı için platformumuzun başlatmış olduğu “Vakit, mazlum ve mağdur halkımıza yardım vaktidir” kampanyasına biz de ilçemizde bu hayırlı hizmete aracı olmak istiyoruz." dedi.

Barış, “Bu konuda derneğimize gelecek yardımları toplayıp Umut Kervanı Yardım Platformu'na üye derneklerden olan Batman Umut- Der’ e ulaştıracağız. Oradan da çatışmaların devam ettiği veyahut çatışmaların bittiği, göç etmek zorunda bırakılan mazlum ve mağdur halka ihtiyacın hâsıl olduğu Cizre, Silopi, Nusaybin, İdil, Dargeçit ve Midyat ilçesinde bulunan irtibat noktalarına gönderilecek. Özellikle Platformun belirlediği bazı ihtiyaçlar var. Biz o ihtiyaçlardan elbise ve battaniye ihtiyacı için çalışma başlatmış bulunmaktayız.” diye konuştu.

“Mağduriyetler bitene kadar kampanya sürecek”

Yardım kampanyasının mağduriyetler bitene kadar devam edeceğini vurgulayan Barış, “Yapmış olduğumuz çağrının karşılık bulmasını umut ediyoruz.  Bu çağrının karşılığı şu an bir fiil yardım malzemelerin bize ulaşması ve sosyal medyada bu çağrının Türkiye gündeminde, özelde ilçemizde bir müddet kalmayı başarmasıyla devam etmektedir. Bu konuda duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederiz. Bu çağrımızla istedik ki, bölgede mağdur duruma düşmüş her noktaya yardım ulaştıralım. Şu an sadece yerel ve belirli bir bölgeye yapılan yardımlar takdir edilecek faaliyetlerdir. Ancak bölge halkını tümü ile ele almamız gerekli olduğundan bölgenin tümüne yönelik yardım çağrımız olmuştur. Bunun için kapsamlı ve büyük bir organizasyona ihtiyaç vardır. Platforma bir üye dernek olarak,  bu konuda hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Çatışma ortamından göç edenlere ve çatışma bölgesinde kalan mazlum ve mağdur halkımıza elimizden geldiği kadar yardım etmek insani ve İslami yükümlülüğümüzdür.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com