Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Çağlayan'ın minik öğrencilerinden kan bağışı

Çağlayan'ın minik öğrencilerinden kan bağışı

Özel Çağlayan İlkokulu ve ortaokulu müdürlüğünün Kızılay Şanlıurfa şubesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Kan Bağışı” kampanyasına ilgi büyüktü.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2012 Salı 13:11
Çağlayan'ın minik öğrencilerinden kan bağışı
Kızılay haftasında Çağlayan İlkokulu 3.sınıfların organizatörlüğünde Kızılay’a kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya personeller, öğretmenler, veliler ve destek olmak isteyen Şanlıurfa halkı katıldı.

Bir ünite kanın 3 kişinin hayatını kurtarabileceğini belirten Kızılay Şanlıurfa şubesi doktoru Zahide Yazar velilerin ve öğrencilerin teveccühte bulunmalarının çok anlamlı olduğunu, sağlıklı her inansın ortalama 3-4 ayda bir kan vermesinin sağlık açısından çok önemli olduğunu dile getirdi.

Özel Çağlayan İlkokulu 3.sınıf öğretmenlerinin organizatörlüğünde gerçekleşen Kızılay’a kan bağışı 3 kişinin hayatını kurtarabilir kampanyasında 34 ünite kan toplanmış oldu. 16 kişinin kan seviyesinin yetersizliğinden dolayı kan bağışı gerçekleştirilemedi. 7 kişinin ise son bir hafta da aldıkları antibiyotikten dolayı kan vermelerinin sakıncalı olduğu belirtildi.

Öğrencilerin aileleriyle birlikte gelip kan bağış kampanyasına katılmak istemeleri Kızılay yetkililerini çok memnun ettiği gözlendi. Öğrencilerden Emircan ile Mısra Eren annesi ve babasıyla birlikte kan bağışına gelen aile olmuştur. Bunu gören hemşire Özlem Hanım öğrencilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Bağışçılara ve öğrencilere maden suyu ile kek ikram edildi.

Özel Çağlayan İlkokulu ve Ortaokulu müdürü Mustafa Üsküplü, “Kan bağışı kampanyası düzenleyerek ihtiyacı olan insanlara yardım etmek bizim görevimiz. Bu görevi yerine getirirken bizlere destek olan velilerimize, öğretmenlerimize ve personelimize teşekkür ediyorum. Bayram havası içerisinde geçen kampanyamızı 2. yarıyıl tekrar düzenlemek istiyoruz. Biliyoruz ki kan veren sıhhat bulur. Bir damla kanın ne kadar önemli olduğunu biliyor ve kampanyaya destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com