Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat ÇAĞLAYAN KOLEJİNDEN CAMBRIDGE ESOL (YLE) SINAVLARINDA REKOR BAŞARI

ÇAĞLAYAN KOLEJİNDEN CAMBRIDGE ESOL (YLE) SINAVLARINDA REKOR BAŞARI

Özel Çağlayan İlköğretim Okulunun CAMBRIDGE ÜNİVERSİTESİ’ne yaptırtmış olduğu 2012 CAMBRIDGE ESOL (YLE) sınav sonuçları açıklandı.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2012 Cuma 16:49
ÇAĞLAYAN KOLEJİNDEN CAMBRIDGE ESOL (YLE) SINAVLARINDA REKOR BAŞARI
286 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen sınav sonuçları öğrenci ve velilerinin de katıldığı sertifika töreniyle açıklandı. Yurt dışında değerlendirildikten sonra başarı sertifikaları BRITISH COUNCIL aracılığıyla Özel Çağlayan İlköğretim Okuluna gönderildi. Sertifika töreninde öğrencilerin sevinçleri görülmeğe değerdi. Dünya’nın farklı ülkelerinde her yıl uygulanmakta olan İngilizce dil becerilerinin ölçüldüğü bu sınava, bu yıl 286 öğrencisini katan Çağlayan İlköğretim Okulu damgasını vurdu. Öğrencilerin READING & WRITING ( Okuma Ve Yazma ) LISTENING ( Dinleme ) ve SPEAKING ( Konuşma ) dallarında becerilerinin ölçüldüğü bu sınav NATIVE SPEAKERS  ( Ana dili İngilizce olan ) İngilizce öğretmenlerden oluşan komisyon tarafından yapılıyor. 7-13 yaş gruplarına uygulanan bu sınav, öğrenciye ayrıca öz güven kazandırıyor. 

Okul Müdürü Mustafa Taylan yaptığı açıklamada bu tür sınavları çok önemsediklerini her yıl öğrencilerini bu sınavlara hazırladıklarını ve “ mutlu son”u öğrenci ve velileriyle paylaştıklarını belirtip, okulda görev yapan İngilizce öğretmenlerine ve verdikleri destekten dolayı velilere teşekkür etti. Ayrıca okul olarak çağımızın olmazsa olmazı olan İngilizceye çok önem verdiklerini belirtti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Çiğ köfte Şanlıurfa'ya ait olduğu kanıtlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com