Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Çağlayan Kolejinde ilk ders; oku

Çağlayan Kolejinde ilk ders; oku

Şanlıurfa’da 1991’den beridir eğitim veren Özel Çağlayan Koleji farklı uygulamalarla dikkat çekmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2012 Perşembe 16:05
Çağlayan Kolejinde ilk ders; oku
Her sabah ilk dersden önce okuldaki tüm öğretmen idareci ve öğrenciler önce yarım saat kitap okuyorlar.İnsanın kendini bilmesi tanıması, çevreyi ve yaşadıklarını daha hızlı kavrayabilmesini sağlayan “Okumak” dinimizin de ilk emridir. Yüce Allah önce “Oku” diye emretmiştir.

Sosyal okul, çok yönlü okul söylemini hayata geçiren Özel Çağlayan Koleji Müdürü Mustafa Taylan yapılan bu uygulamayla ilgili şunları ifade etti: “Okumak, çok önemli bir iştir. Çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmamızın tek yolu okumaktır, çok okumaktır. Ülkemizin maalesef okumada pek çekmemiştir. Bu tablo bizi üzmektedir. Okul olarak okumaya çok veriyoruz. Bir öğrenci önce kitap okumalıdır. Daha doğrusu her birey önce okuma eylemini gerçekleştirmeli ki hayatın renklerini, tatlarını alabilirsin. Bu anlamda biz her sabah dersten önce yarım saat kitap okuma etkinliğinden sonra normal ders işlemine geçiyoruz” dedi.Türkçe zümresi öğretmenleri uygulanan bu etkinliğin sonuçlarından hayli memnun. Ayda dört kitap bitiren öğrenciler olduğunu belirten öğretmenler: “Milli Eğitim Bakanlığının okuma için ders saati koyması gerekir. Bu çok önemli bir etkinliktir. Öğrenci okuduğu zaman başarılı  olur. Hayatın ve kendi benliğinin farkında olur. Bu konuda bakanlık öncü olmalıdır” dediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com