Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Çağlayan kolejinde beyaz bayrak yarışı yapıldı

Çağlayan kolejinde beyaz bayrak yarışı yapıldı

Özel Çağlayan Koleji Milli eğitim Bakanlığı’nın okullar için uyguladığı “Beyaz Bayrak” yarışmasını sınıflara taşıdı.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2012 Salı 14:44
Çağlayan kolejinde beyaz bayrak yarışı yapıldı
Temiz okul temiz çevreyi amaçlayan bu proje Özel Çağlayan Kolejinde sınıflar için uygulanıyor.Öğrencilerin temizlik alışkanlıklarını geliştirmek onların düzenli olmasını sağlamak amacıyla yapılan bu uygulama hem öğrencileri hem de okul yönetimini memnun etti.Özel Çağlayan Okulu Müdürü Mustafa Taylan “Temizlik inancımızın ve kültürümüzün temelinde olan önemli bir değerdir. Bunu öğrencilerimize kazandırmak ve aynı zamanda günlük yaşamlarında uygulamak amacıyla bu uygulamayı yaptık, yapıyoruz dedi.Beyaz Bayrak yarışması derse giren öğretmenlerin sınıfların temizliğine göre puan vermesiyle hesaplanıyor. Hafta sonunda en çok puan alan sınıf haftanın birincisi seçiliyor. Dört hafta sonra ayın en temiz, en örnek sınıfı seçiliyor. Seçilen bu sınıf okul tarafından ödüllendiriliyor.

Bu ayın birincisi olan 6-B sınıfı öğrencileri okul tarafından özel bir kahvaltı ile ödüllendirildi. Rehber öğretmeni ve idarecileriyle kahvaltıya katılan öğrenciler “Bu uygulama çok anlamlı. Bir ay boyunca sınıfımıza daha dikkat ettik. Bir anlamda bizi kontrol altında tuttu. Temizliğimize ve düzene daha dikkat ettik” dediler.
www.balikligol.com  


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com