Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Çadırkent dışında kalan Suriyeliler kayıt altına alınacak

Çadırkent dışında kalan Suriyeliler kayıt altına alınacak

Adıyaman'da Çadırkent dışında yaşayan Suriyelilerin kayıt altına alınarak dilencilik faaliyetlerinin önüne geçilmesi amacıyla Valilikte bir toplantı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2015 Salı 04:13
Çadırkent dışında kalan Suriyeliler kayıt altına alınacak

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında yapılan toplantıda, İl Göç İdaresi Müdürlüğü uzmanlarınca geçici koruma kapsamında Adıyaman’da ve ilçelerinde ikamet eden Suriyeli sığınmacılara yönelik bir sunum yapıldı.  

Sunumda, Çadırkent dışında Adıyaman merkez ve ilçeleri ile köylerine yerleşerek   yaşamını sürdüren Suriyeli sığınmacıların sorunları ve bu sorunlara getirilecek çözümler ve öneriler gündeme getirildi.

Yapılan sunumda, geçici koruma kapsamındaki Suriyelilerin bulundukları ilden başka bir ile izin belgesi olmadan ayrılmalarının önüne geçilerek, kayıtsız olanlar kayıt altına alınacak ve kayıt merkezlerine götürülecek.

Buna göre, Acil Sağlık hizmetleri hariç olmak üzere, kayıt işlemlerini tamamlamayan Suriyelilere sağlık, eğitim, sosyal yardım gibi hizmetler de verilmeyecek. Ayrıca, sokaklarda dilencilik yaptıkları tespit edilen Suriyeli çocuklar, sokaklardan alınacak ve ailelerine teslim edilerek uyarılacak. Uyarılara rağmen çocuklar dilencilik faaliyetlerine devam ederlerse, güvenlik kuvvetlerince aileleriyle birlikte kamplara gönderilecek.

Vali Demirtaş tarafından görüş ve önerilerin alındığı toplantı, karşılıklı değerlendirmelerin ve bazı kararların alınması ile sona erdi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com