Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Çadırcı; Tarımda bilgi önemli

Çadırcı; Tarımda bilgi önemli

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2011 Pazartesi 16:26
Çadırcı; Tarımda bilgi önemli

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Teşkilatlanma ve destekleme Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’da TEDGEM Yayım Daire Başkanı Habip Çadırcı’nın açılış konuşması ile  Organik tarım eğitimi” başladı.

Şanlıurfa Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Al ve Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim Gök’ün de katıldığı, Dedeman otelde 19 ilden 135 kursiyerin katılımı ile bugün başlayan “Organik Tarım Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi, kapsamında Organik Tarım Eğitimi” Cuma gününe kadar sürecek.

İlk Günkü toplantıda konuşan TEDGEM (Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü) Yayım Daire Başkanı Habip Çadırcı, Organik Tarımda bilginin önemine dikkat çekti. Çadırcı konuşmasında “Tarımsal alanda gübre ve ilaç gibi maddeler yerine bilgi en önemli unsurdur” dedi

Çadırcı konuşmasında “Organik tarım uygulamaları tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz için de son derece önemlidir. İnsanlarımız gerek bitkisel ürünlerde gerekse hayvansal ürünlerde organik ürünleri tercih ediyor. Organik tarım ile toprak ve su kullanımı dengeli bir şekilde kullanılıyor. Dünyadaki gelişmeler de batkımız zaman tarımsal üretimlerin en önemli konuma yükseldiğini göreceksiniz” dedi.

İl Tarım Müdürü Mahmut Ökten ise organik tarım üretiminde Şanlıurfa’nın Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu ifade etti.

Ökten, rakamlarla 2010 yılında Şanlıurfa’da üretilen ürünleri şöyle sıraladı; “Anason, Antep fıstığı, Arpa, Buğday, Fiğ, Domates, Biber, Mercimek, Lavanta, Mısır, Patlıcan, Pamuk ve Zeytinden oluşan 390.555 ton organik üretim yapıldı" dedi.

Konuşmalarından ardından eğitim konuları ile “Organik tarım Eğitimi” devam etti.

Ömer ASLAN  www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com