Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya BYEGMden yerel basın semineri

BYEGMden yerel basın semineri

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2010 Salı 17:17
BYEGMden yerel basın semineri

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından, Şanlıurfa’da yerel basına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonundaki toplantıya, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Bahri Tiryaki, Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Basın Yayın Dairesi Başkanı Bahattin Akyön, İdari Mali İşler Şube Müdürü Aleaddin Özafşar ve Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetesi Haber Müdürü Serhan Vekiloğlu ile ile yerel basın mensupları katıldı.

 

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, yerel basını bilgilendirmek, son gelişmelerden haberdar etmek ve yerel basınla kaynaşmayı sağlamak amacıyla Şanlıurfa’ya geldiklerini belirtti. Karakaya, temel görevlerinin, Türkiyeye ilişkin enformasyonun, derlenip toplanarak ilgili yerlere iletilmesi olduğunu kaydederek, Bunun dışında, yurt dışında bulunan yabancı medya mensuplarının, ülkemizde yerleşik yabancı medya mensuplarının Türkiyedeki bağlantılarının sağlanması, onlara ilişkin düzenlemenin yapılması gibi görevlerimiz var. Ama esas fonksiyonumuz yerel medyanın güçlendirilmesi, kendi ayakları üstünde durabilmesi için gerekli desteğin sağlanması ve altyapının sağlanması. Yapmış olduğumuz yerel medya bilgilendirme toplantıları ve seminerler ile yerel basının bilgilendirilmesi ve yeniliklerden haberdar olmasını sağlamaya çalışıyoruz diye konuştu.

 

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat da Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya ve ekibinin Şanlıurfa’ya gelişi bizi iki yönde sevindirdi. Ankara’da değişin bir kan var. Bu değişimin heyecanı ta buralara kadar geldi. İkincisi ise Basın Kartı yönetmenliğinde yapılacak olan değişiklik ve Gazeteciler için pasaport değişikliği hazırlıkları bizim için çok önemli gelişmelerdir. Basın mensupları olarak birbirimizi fazla göremiyoruz. Bu tür etkinlikler sayesinde hem sorunlarımızı konuşma hem de hasret gidermeye vesile oluyor. “Yerel Medya Bilgilendirme toplantısı” faydalı olduğunu inanıyorum. Bu anlamada BYEGM’ye ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

 

BYEGM Basın Yayın Dairesi Başkanı Bahattin Akyön de basının genel değerlendirmesini yaptı. Sarı basın kartının önemine dikkat çeken Akyön; “Türkiye’de toplamda 6.073 yayın var. Ulusal bazda yayın yapan 163 gazete var. Yerel basın olarak 2368 gazete yayın yapıyor. Şanlıurfa’da 32 gazete, 2 TV 1 Ulusal TV ve 3 Gazeteciler derneği bulunuyor.

Bu meslekte en zor olarak alınan Sarı Basın kartıdır. Basın kartını almak için mutlaka Valilik kanalıyla bize müracaat yapmaları gerekir. Basın kartı sahipleri için büyük kuruluşlarla işbirliği yaparak indirimli alış verişler yapıyoruz. Yerel basını güçlendirme çalışmalarımızı yapıyoruz. Yerel basını özendirme yarışmalarımız var. Her dalda yarışmaya katılabilirisiniz geniş ve detaylı bilgiler elde etmek için sıklıkla http://www.byegm.gov.tr sitemize bakabilirsiniz” dedi.

 

Konuşmaların ardından, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetesi Haber Müdürü Serhan Vekiloğlu, katılımcılara farklı gazete mizanpajları konusunda bir sunum yaptı.

 

 

Konuşmaların ardından soru cevap bölümüne geçildi. Soru cevap faslından sonra Yerel Medya Bilgilendirme toplantısı sona erdi.

Ömer ASLAN / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com