Advert
Advert
Advert

BÜYÜKŞEHİR'DEN MİNİK ÖĞRENCİLERE YANGINDAN KORUNMA EĞİTİMİ

Halkı bilgilendiren çalışmalar yaparak yangın ve kazaların tehlikelerinden korunmanın önemini anlatan çalışmaların yanında Kamu Kurum ve kuruluşlarda çalışanlara ve öğrencilere yönelik Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerin yaptığı çalışmalar sürüyor.

BÜYÜKŞEHİR'DEN MİNİK ÖĞRENCİLERE YANGINDAN KORUNMA EĞİTİMİ
BÜYÜKŞEHİR'DEN MİNİK ÖĞRENCİLERE YANGINDAN KORUNMA EĞİTİMİ admin

Bu yıl içerisinde 344 kurum ve kuruluşa eğitim veren Büyükşehir Ekipleri bu kez ana okul öğrencilerine çizgi filmlerle yangın ve kazalardan korunmanın yöntemlerini anlattılar.

 

Can ve mal güvenliğini korumak için eğitimin önemine değinen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: "Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve itfaiye daire başkanlığı daha güvenli bir yaşam için önleyici tedbir alıcı faaliyetleri var. Vatandaşlarımızın yangın anında can ve mal güvenliğini sağlayan itfaiye ekibi eğitim şube müdürlüğü vasıtasıyla çok güzel eğitim faaliyetlerinde bulunuyor. Bizim toplum olarak bilinçli olmamız gerekiyor. Bizim öncelikli olarak yangın anında can ve mal güvenliğimizi sağlayacak tedbirler almalıyız. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapılan protokol çerçevesinde okullara, özel kuruluşlara, esnaf guruplarına, kamu kurumları eğitimlerini bir yıl süreyle tamamladık. İtfaiye daire başkanlığımız toplamda 344 kurum ve kuruluşa eğitim verdi. Okullarda verilen bir çok eğitime bende katıldım. Eğitim önemlidir. Şehrin ilerlemesi için eğitime önem verilmesi gerekiyor. Bunun yanında günlük personel eğitimlerimiz sürüyor. Uygulama eğitimini tamamlamış, donanımlı, çevik, pratik, bilgi, birikimli personel vakalara müdahale ediyor. Beyin olarak hazır, araç ve gerekçeleri donanımlı bir ekiple ihtiyaç duyulan vakalara anında müdahale ediliyor.Bugün de Daire başkanlığımızda hayata yeni başlayan ana okulu öğürencilerine yönelik yangın ve yangında alınması gereken önemleri konu edinen çizgi filmle eğitim verildi" diyerek kazasız yangınsız bir yaşam diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Rochi     2017-07-21 Heck yeah babye-e keep them coming!
Rochi     2017-07-21 Heck yeah babye-e keep them coming!
Rochi     2017-07-21 Heck yeah babye-e keep them coming!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler