Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Büyükşehir'den Anlamlı Yardım!

Büyükşehir'den Anlamlı Yardım!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şeyh Şamil Eğitim ve Kültür Merkezindeki Kur'an ı Kerim Kursunda eğitim gören Suriyeli öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2015 Cuma 11:33
Büyükşehir'den Anlamlı Yardım!

Şanlıurfa'da bulunan Suriyeli çocukların eğitimlerinden geri kalmaması için yapılan çalışmalara destek olmak amacı ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardımlar Daire Başkanlığına bağlı Sosyal Yardım Şube Müdürlüğü ve merkezi Katar'da bulunan Ataa İnsani Yardım Derneği tarafından öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.


Şeyh Şamil Eğitim ve Kültür Merkezindeki Kur'an ı Kerim Kursunda eğitim gören yaklaşık 100 Suriyeli öğrenciye Büyükşehir Belediyesi tarafından çanta, Ataa İnsani Yardım Derneği tarafından ise Arapça okuma seti dağıtıldı. Yardımlarla ilgi açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Şube Müdürü Murat Müjdeci Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiklerini belirterek kursta öğrenim gören 150 kadar öğrenciye de sabahları çorba ikram ettiklerini belirtti.


Kurstaki öğrencilerle ilgilenen Halim-Der Başkanı Ahmet Dedecan ise kursta 150 kadar öğrencinin başta Kur'an-ı Kerim dersi olmak üzere çeşitli dersler gördüğünü ifade ederek bu derslerin tamamı öğretmen olan Suriyeli gönüllü hanımlar tarafından verildiğini belirtti.

GAPGündemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com