Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Büyükşehir'de küçük esnafı koruyan yasa çıktı

Büyükşehir'de küçük esnafı koruyan yasa çıktı

ŞAnlıurfa'nın büyükşehir olması ile birlikte küçük esnafa vergi yükü gelmeyecek. Küçük esnaf yine basit usulle vergi ödeyecek.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2012 Salı 11:19
Büyükşehir'de küçük esnafı koruyan yasa çıktı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdulkerim GÖK, Büyükşehir Yasası ile gündeme gelen “vergi düzenlemesi” hakkında açıklamada bulundu.

Gök; "Bilindiği üzere daha önceki düzenleme Büyükşehir olan illerde basit u sulde vergilendirilmiş mükellefler otomatikman gerçek usulle vergilendirilmiş oluyorlardı. Sayın Gök’ün, Maliye Müsteşarı ile yaptıkları görüşmelerde, son çıkan Büyükşehir Yasası ile otomatik geçişlerin, önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu’nun gündemine alınarak düzenleneceği şeklinde Bakanlığın çalışmalarının olduğu bilgisini paylaşmışlardır. Böylelikle, basit usulle vergiye tabi olan mükellefler aynı şekilde vergilendirilmiş olacaklardır. Şanlıurfa’da basit usulle vergiye tabi mükellef sayısı yaklaşık olarak 16.000 kişidir. Böylece bu düzenleme ile haksız bir uygulamanın önüne geçilecektir" dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com