Advert
Advert
Advert

Büyükşehir S ve T plakaları masyaya yatırdı VİDEO

Her ay Düzenlenen UKOME toplantısında S ve T plakalı araçların durumu görüşülerek alt komisyona havale edildi.

Büyükşehir S ve T plakaları masyaya yatırdı VİDEO
Büyükşehir S ve T plakaları masyaya yatırdı VİDEO

UKOME toplantısında, servis ve ticari taksilerin vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmesi amacıyla sektör temsilcileri ile bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunuldu.
Şanlıurfa trafiği ile ilgili kararların alındığı toplantıda, Komisyon Başkanı Mahmut Kırıkçı, “Büyükşehir olduğumuz günden buyana Büyükşehir kanunu gereği ulaşım koordinasyon kurulumuz rutin olarak aylık gündemi için yine toplandık. Gündemimizde ağırlıklı olarak “T” plakalı, yani ticari taksi plakalı araçların sayım ve döküm sonucunda hem yaş sınırını doldurmuş yönetmelik gereği, hem de piyasada aktif olarak görev yapmayan T plakalı araçların durumu ile ilgili görüşmeler yapıldı ve alt komisyona havale edildi. Bu konuyla alakalı önümüzdeki günlerde UKOME toplantılarında yönetmeliğe göre karara bağlanacaktır. Bunların önemli kısımlarının yönetmelikçe iptali yönünde karar beklentisi var, yine aynı şekilde “S” plakalıların çekme vergisini alıp geri dönmeyen belli sayıda araç var. Aktif olmayan ve taşıma yapmayan bu araçların durumu ile ilgili durumları görüşüldü ve alt komisyona havale edildi. Alt komisyon çalışmalarını yapıp raporlarını sunacak ve yine büyük beklenti ile bunların iptali yönünde karar alınacak” şeklinde konuştu.
Mahmut Kırıkçı, Halfeti İlçesinde özellikle hafta sonu problem haline gelen trafik yoğunluğu ile ilgili park sorununun ortaya çıktığını bunu da alt komisyona havale ederek değerlendireceklerini belirtti.
Mahmut Kırıkçı, genel olarak otopark ve ulaşım yolu ile ilgili taleplerin varlığına dikkat çekerek, “Şirketlerin petrolleri ve sağlık tesislerinin bunlarla ilgilide alt komisyon çalışmalarını yapıp gerekli raporları hazırlayacaktır. İnşallah bir karara bağlayacağız ve ilimizin trafiği ve ulaşım noktasıyla ilgili rahatlatıcı kararlar alırız” dedi.
Öte yandan Servis araçlarının ve ticari taksilerin belirtilen sıkıntıları için 2 aylık süre verildi ve bu süre zarfında Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Tescil ve Yazı İşleri Şube Müdürlüğü’ne müracaat ederek tüm bilgilendirmeler yapılacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mehmet özcan     2014-11-18 ŞANLIURFA DA BELEDİYENİN UKOME Sİ ASKIDAKİ SERVİS PLAKALARIMIZI İPTAL ETTİ.. ŞİKAYETİCYİZ HAKKIMIZI MAHKEMEYE VERİP ARAYACAGIZ bizler servis söförleri olarak magdur olduk elimizden plakalarımızı belediye gasp etmiştir elimizden almıstır... maddi imkanımız olmadıgı icin plakamızı askıya aldık ve söför olarak calısıyoruz....belediye bize teblig etmeden bilgi vermeden.süre vermeden iptal etti plakalarımızı.1.5 ya sürede bizler nasıl arac alalım 6 ay yada 1 yıl süre vermesi gerekirdi biz hakkımızı arayacagız belediyeyi mahkemeye verecegiz..verilen hak geri alınmaz..büyüksehir belediyesi 400 tane servis plakası satma kararı aldı ...belediye ticarethane gibi calısma yapıyor. halkın sorunlarına degınecegıne halkın elindeki malları gasp ediyor.. 120 tane askıda arkadaslarımızın plakası var..iptal etti belediye sayın baskanımıza sesleniyoruz.bizlere 6 ay yada 1 yıl süre vermeden neden iptal ettiniz hakkımızı.. servis söförlügünden gecimini saglayan ekmek yiyen arkadaslara la..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması