Reklamı Geç
Advert
Advert

Büyükşehir Grup Yollarını Yapıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Eylül Ayında ihalesi yapılan 420 kilometrelik 7 gruptan oluşan kırsal mahalle yollarının çalışmaları kapsamında; Akçakale, Ceylanpınar, Harran, Siverek, Viranşehir, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde stabilize ve beton yol olmak üzere yolların 130 kilometrelik kısmı kısa sürede tamamlandı.

Büyükşehir Grup Yollarını Yapıyor
Büyükşehir Grup Yollarını Yapıyor


Akçakale, Ceylanpınar, Harran, Siverek, Viranşehir, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde yol yapım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye ekipleri bunun yanı sıra; Suruç’ta 8 bölgede yer alan Suriyeli misafirlerin kaldığı 13 çadırkente yollarında çalışmaları yürüterek, toplamda 11 km’lik berkitme yol çalışmasını ve ana arterlerde bulunan 5 adet kasis çalışmasını tamamladı. Ayrıca Suruç Fen Lisesi, Suruç Endüstri Meslek Lisesi, Suruç Yatılı Bölge İlköğretim Okulu olmak üzere okul yollarını yaptı.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Devteşti Mahallesinde 6 metre genişliğinde olan Açıksu Caddesini sıcak asfaltla 10 metreye genişliğine çıkaran Büyükşehir Ekipleri, bölgede yaşanan trafik sorunu çözerek, vatandaşların daha kaliteli ulaşım imkânı sağlandı. Karaköprü İlçesinde ise Akbayır Mahallesi Mimar Sinan Caddesinde 25 metre genişliğinde yeni yolun çalışmalarını başlattı.

Planlı bir şekilde Şanlıurfa’nın merkez ve kırsal mahallelerini en iyi ulaşım imkânı sağlamak için Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Ekiplerince çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Başkan Güvenç, daha yaşanılabilir bir Şanlıurfa için çalıştıklarını ifade etti.

357 Bin metre kare kilitli parke taşı döşeniyor

Öte yandan Fen İşleri Ekipleri tarafından Siverek, Harran, Viranşehir, Suruç ve Akçakale ilçelerinde 357 bin metrekarelik Kilitli Parke taşı döşeme işlemi başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi, Siverek’te toplamda 157 bin metrekare, Viranşehir’de 113 bin metrekare, Suruç’ta 40 bin metrekare, Harran’da 36 Bin metre kare Kilitli Parke Taşı döşeme işlemi devam ettirirken; Akçakale’de İstasyon Caddesi, Öğretmenevi Caddesi ve Okul Caddesinde 11 bin metrekare Kilitli Parke Taşı döşeme işlemi tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar