Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Büyükşehir Belediyesinin Kentsel Dönüşümde Büyük Adımı

Büyükşehir Belediyesinin Kentsel Dönüşümde Büyük Adımı

Şanlıurfa’da kentsel dönüşümün ilk adımları mayıs ayında alınan Büyükşehir Meclis kararlarıyla atıldı.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2014 Pazartesi 17:19
Büyükşehir Belediyesinin Kentsel Dönüşümde Büyük Adımı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi web sitesinde yer alan Mayıs 2014 meclis kararlarının 38 ve 39 maddelerinde; Konut, ticaret ve rekreasyon alanları oluşturmak için Şanlıurfa İli Haliliye İlçesi Yenişehir Mah. sınırları içerisinde (300 Evler Bölgesinin) ve Yenişehir, Sırrın, Karaköprü Mah. sınırları içerisinde (ŞUSKİ Genel Müdürlüğü alanı ve Çevresinin) Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanları ilan edildi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarına hızlı başlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehrin gelişim alanlarına yönelerek, gerçekleştirecekleri 763 projenin ön hazırlıklarına başladı.

Seçimin bu yana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Belediyeye bağlı şirket yönetim kurullarını, Büyükşehir Meclis Komisyonlarını, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ve bağlı ilçe koordinatörlükleri yapısal oluşturulmasının ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ilk iş olarak,  2. Meclis toplantısında alınan kentsel dönüşüm kararlarıyla Şanlıurfa’nın çehresini değiştirmeye yönelik çalışmalarına başladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com