Advert
Advert
Advert

Urfa'da kar için kriz masası oluştu

Bugün Akşam saatlerinde Şanlıurfa'da kar yağışının etkili olmasıyla birlikte vatandaşların kardan olumsuz etkilenmemesi için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, oluşturduğu Krizi Masası ile olaylara müdahale etti.

Urfa'da kar için kriz masası oluştu
Urfa'da kar için kriz masası oluştuBüyükşehir Belediyesi Ekipleri kar yağışından etkilenen Şanlıurfa merkez ve ilçelerde kapanan yolları açmak için yoğun çaba sarf etti.

Yağışın dünden beri etkili olduğu kırsal mahallelerin yollarını açmak için çalışmalarını sürdüren Ekipler, akşam saatlerinde Şanlıurfa merkezde kar yağışının etkili olmasıyla birlikte şehir merkezinde de çalışmalarına hız verdi.

Oluşturduğu kriz masasında vatandaşlardan gelen talepleri ilgili birimlere aktaran Büyükşehir Belediyesi, küreme ve tuzlama çalışmalarını devam ettiriyor. 3 vardiya şeklinde yoğun çaba gösteren ekipler akşam saatlerinde hız verdikleri çalışmalara sabah saatlerine kadar devam edecek.

Olası buzlanma riskine karşın tuzlama çalışmalar yapan Ekipler Şanlıurfa- Gaziantep Karayolunun Akabe Mevkiinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan yolu ulaşıma açtı.

Kent merkezinde 14 ayrı cadde ve ilçelerde ana arterlerini ulaşıma açan Ekipler, TOKİ Batıkent, Karaköprü-Güzelşehir Yolu- Esentepe Mehmet Akif İnan Hastanesi Civarı, Piazza kavşağı, Şehitlik Kavşağı gibi birçok cadde ve bulvarda küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı birimlerin teyakkuz halinde olduğu çalışmalar kapsamında 17 iş makinesi ve 80 personel'in yanı sıra 21 ayrı buzlanma önleyici ekiple sahada görev yapıyor.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi ALO 153,  24 saat boyunca vatandaşlara hizmetini sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Ekipler kar yağış şanlıurfa merkez ilçelerde kapanan yolları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu