Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Büyükşehir Belediye Kursuna Katıldılar, Üniversiteli Oldular

Büyükşehir Belediye Kursuna Katıldılar, Üniversiteli Oldular

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu kurslarda eğitim gören resim kursu öğrencileri, bu yıl girdikleri genel yetenek sınavını kazanarak üniversitede okuma şansı yakaladılar.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2014 Cuma 13:13
Büyükşehir Belediye Kursuna Katıldılar, Üniversiteli Oldular


Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür, Sanat ve Kütüphane Şube Müdürlüğü’nce verilen karakalem ve yağlı boya kurslarına katılarak becerilerini geliştiren yaklaşık 25 kursiyer şimdi artık hayal ettikleri üniversitelerde kayıt heyecanı yaşıyor.

Maddi imkânsızlıklardan dolayı özel kurslara katılamadıklarını ve Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu ücretsiz kurslara katılarak yeteneklerini geliştirdiklerini ifade eden kursiyerler, kendilerine bu imkânı sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e ve ekibine teşekkür ettiler.

2 Üniversiteyi Aynı Anda Kazandı

Resim ile ilgili temel bilgileri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen kurslarda kazandığını belirten Halil Kurtoğlu, bu yıl hem Mardin Artuklu Üniversitesi’nde hem de Harran Üniversitesi’nde okuma şansı yakaladığını söyledi.

Kurslara sadece 2 ay gelerek Harran Üniversitesinde okuma hakkı kazanan diğer bir kursiyer Şevval Taş ise başta; Büyükşehir Belediyesi’ne ve hocalarına teşekkür etti.

Yaşıtlarına önemli bir duyuru da bulunan Taş, “Kısa bir sürede bu kurslar sayesinde üniversiteli oldum. Bence diğer arkadaşlarında bu kurslara gelerek hayal ettiği üniversiteyi kazanmaları gerekir” şeklinde konuştu.

Yeteneklerinin değerlendirildiğini ifade eden Abdülselam Sürmeli, “Kursta ölçüleri öğrendim. Bu kurs olmasıydı yeteneğimiz belki de boşa giderdi. Yeteneğimizi değerlendirme şansı bulduk. Hocamız Remzi Kara’ya teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nce verilen karakalem ve yağlı boya kurslarını koordine eden Ressam Remzi Kara ise kurslar hakkında bilgi vererek, “Bu yıl birçok öğrencimiz bu kurslardan istifade etti. Büyükşehir’in her ilçesinden gelen kursiyerimiz var. Kursların ücretsiz olması çok önemlidir. Birçok maddi imkânı olmayan öğrenciler bu kurslar sayesinde Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde okuma şansı buldular” şeklinde ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com