Advert
Advert
Advert

Büyükşehir Belediye Kursuna Katıldılar, Üniversiteli Oldular

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu kurslarda eğitim gören resim kursu öğrencileri, bu yıl girdikleri genel yetenek sınavını kazanarak üniversitede okuma şansı yakaladılar.

Büyükşehir Belediye Kursuna Katıldılar, Üniversiteli Oldular
Büyükşehir Belediye Kursuna Katıldılar, Üniversiteli Oldular


Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür, Sanat ve Kütüphane Şube Müdürlüğü’nce verilen karakalem ve yağlı boya kurslarına katılarak becerilerini geliştiren yaklaşık 25 kursiyer şimdi artık hayal ettikleri üniversitelerde kayıt heyecanı yaşıyor.

Maddi imkânsızlıklardan dolayı özel kurslara katılamadıklarını ve Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu ücretsiz kurslara katılarak yeteneklerini geliştirdiklerini ifade eden kursiyerler, kendilerine bu imkânı sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e ve ekibine teşekkür ettiler.

2 Üniversiteyi Aynı Anda Kazandı

Resim ile ilgili temel bilgileri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen kurslarda kazandığını belirten Halil Kurtoğlu, bu yıl hem Mardin Artuklu Üniversitesi’nde hem de Harran Üniversitesi’nde okuma şansı yakaladığını söyledi.

Kurslara sadece 2 ay gelerek Harran Üniversitesinde okuma hakkı kazanan diğer bir kursiyer Şevval Taş ise başta; Büyükşehir Belediyesi’ne ve hocalarına teşekkür etti.

Yaşıtlarına önemli bir duyuru da bulunan Taş, “Kısa bir sürede bu kurslar sayesinde üniversiteli oldum. Bence diğer arkadaşlarında bu kurslara gelerek hayal ettiği üniversiteyi kazanmaları gerekir” şeklinde konuştu.

Yeteneklerinin değerlendirildiğini ifade eden Abdülselam Sürmeli, “Kursta ölçüleri öğrendim. Bu kurs olmasıydı yeteneğimiz belki de boşa giderdi. Yeteneğimizi değerlendirme şansı bulduk. Hocamız Remzi Kara’ya teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nce verilen karakalem ve yağlı boya kurslarını koordine eden Ressam Remzi Kara ise kurslar hakkında bilgi vererek, “Bu yıl birçok öğrencimiz bu kurslardan istifade etti. Büyükşehir’in her ilçesinden gelen kursiyerimiz var. Kursların ücretsiz olması çok önemlidir. Birçok maddi imkânı olmayan öğrenciler bu kurslar sayesinde Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde okuma şansı buldular” şeklinde ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı