Advert
Advert
Advert

Büyükşehir bayram hazırlıklarını tamamladı-FOTO GALERİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in talimatları doğrultusunda mezarlıklar ve cami temizliği ve gıda denetimi hususunda Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı ve ilgili diğer birimler Ramazan Bayramı hazırlıkları tamamlandı.

Büyükşehir bayram hazırlıklarını tamamladı-FOTO GALERİ
Büyükşehir bayram hazırlıklarını tamamladı-FOTO GALERİ

Camiiler, mezarlıklar ve şehrin meskûn mahallerinde Ramazan Bayramı öncesinde hazırlıklarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlar tarafından yoğunlukla kullanılacak alanlarda titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik personeli ve zabıta ekipleriyle çalışmalarını arife gününe kadar devam ettirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Bayramda da mesai mefhumu demeden hizmetin devamlılığı esasına göre çalışmalarını aralıksız sürdürecektir.

Öte yandan Zabıta Ekipleri tarafından şehrin en işlek alışveriş ve ticaret merkezi olan Tarihi Divan yolu, Haşimiye Meydanı ve Kapalı Çarşı da gıda denetimi ve kontrolü yaparak, esnafa gıda maddelerinin açıkta, tarihi geçmiş ürünlerin ve halk sağlığını olumsuz etkileyecek ürünlerin satılmaması gerektiğini anlattılar.

Vatandaşların şikâyetleri üzerine kamuoyunu maddi ve manevi olarak istismar eden Kentin en işlek caddelerinde ve trafik ışıkları önünde duran dilencileri toplayan Zabıta Ekipleri, ilgili yerlere naklederek, bayram öncesinde çalışmalarını sürdürdü.

BAŞKAN GÜVENǒTEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Huzurlu bir Ramazan ayının sonunda Bayrama eriştikleri için mutlu olduklarını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Ramazan Bayramının İslam Alemi ve Ortadoğu’da huzur ve barışa vesile olması temennisinde bulanarak, tüm İslam coğrafyasının Ramazan Bayramını tebrik etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Ramazan Ayı boyunca şehrin çeşitli noktalarında 30 gün boyunca etkinlikler düzenlediğini ve alışılmışın dışında etkinliklerle dolu bir Ramazan ayı sunduğunu ifade eden Başkan Güvenç, Ramazan Bayramı öncesinde de Büyükşehrin tüm birimlerle bayrama hazır olduğunu ifade etti.

Şanlıurfalıların Ramazan Bayramını en samimi duygularla kutladığını söyleyen Başkan Güvenç, Büyükşehir Belediyesi olarak iyi bir Ramazan ayı idrak ettiklerini belirterek, “Urfalı hemşerilerimizle güzel etkinlikler gerçekleştirdik. Ümit ediyor ve Allah’tan diliyorum Ramazan Bayramını huzur içerisinde, coşkuyla, birlik beraberlik içerisinde kutlarız. Belediye olarak Ramazan’da bütün birimlerimiz, itfaiyemiz, su kanalizasyon idaremiz, zabıtamız ve diğer birimlerimiz hazır vaziyette. Camilerimizde ve Mezarlıklarımızda gerekli temizlikler yapıldı. Diğer hazırlıklarımız aynı şekilde devam ediyor. Bütün hemşerilerimizin bayramını içtenlikle, en kalbi duygularımla kutluyorum. Sevgi ve saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu