Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Büyük Projede final

Büyük Projede final

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2010 Pazartesi 22:13
Büyük Projede final

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesinin, 2010 yılının Mart ayında yüklenici firma tarafından inşat uygulama çalışmalarına başlanan 1 Milyon 563 bin Euro bütçeli AB destekli “KEPEZ TEPELERİ KAYNAKLI TAŞKIN KORUMA PROJESİ” dün akşam düzenlenen kapanış etkinliğiyle sona erdi.

17.00 da başlayan etkinliğe, Ceylanpınar Belediye başkanı İsmailArslan, İlçe Kaymakamı İlker Özerk Özcan, BDP Şanlıurfa İl eş başkanları Adile Fidan, İbrahim Ayhan, Suruç ve Viranşehir Belediye Başkan vekilleri, BDP ile ve ilçe Yöneticileri, İHD Şanlıurfa Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Babağlu, DÖKH üyeleri, Projenin Avrupa Birliği temsilciliği, GAP İdaresi yöneticileri, DSİ Bölge Müdürlüğü, yüklenici ve Müşavir firma yöneticileri, Daire amirleri, Mahalle muhtarları, Siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ceylanpınar Belediye Başkanı İsmail Arslan, burada yaptığı konuşmada, Kepez Tepeleri havzasında birikebilecek yağmur sularını tahliye kanallarıyla ilçenin içinden geçen Antep deresine akıtıp, olası bir sel riskini tamamıyla ortadan kaldırmak amaçlı projenin inşaat uygulamasına 6 Mart 2010 tarihinde başlandığını ve 6 ayda bitirildiğini belirtti. Arslan;” bu alanda bölgenin en büyük projesi olma özelliği taşıyan projede ; ilçe merkezine 12 bin 484 metre 300 ve 1800 mm. Çaplarında buhar kürlü betonerme boru, 99 metre 3x2 kutu menfez, 533 metre muayene ve kontrol bacası ile yağmur suyu toplayıcı ızgaraları yapılmıştır.” Diye konuştu. Ardından Ceylanpınar Belediyesi Bilgi İşlem birimince, 2006 yılında İlçede yaşanan ve 4 kişinin yaşamını yitirdiği, 3700 kişinin doğrudan etkilendiği, 544 evin de hasar gördüğü sel felaketi görüntüleri ile Projenin inşaat aşaması görüntülerinden oluşan kısa metrajlı film gösterildi.

Yapılan konuşmaların arından projede emeği geçenlere plaket verilirken, Nusaybin’li “yedi iklim grubu”nun müzik dinletisiyle devam eden etkinlik programı saat 19.30’a kadar devam etti.

SLAYTI İZLEMEK TIKLAYINIZ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com