Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bursa'nın en büyük 250 firması açıklandı

Bursa'nın en büyük 250 firması açıklandı

BTSO, Bursa'da gerçekleştirilen 'İlk 250 Büyük Firma Araştırması'nın sonuçlarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2014 Salı 05:43
Bursa'nın en büyük 250 firması açıklandı

BURSA – Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye ekonomisinin lokomotif kentleri arasında bulunan Bursa’da gerçekleştirilen ‘İlk 250 Büyük Firma Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı.

BTSO’nun Merkez Binası’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan İbrahim Burkay, BTSO’nun en önemli saha çalışmalarından biri olan ‘250 Büyük Firma Araştırması’nın, firmaların 2013 yılı verileri doğrultusunda toplam net iç ve dış satış büyüklüklerine göre sonuçlandırıldığını ifade etti.  Burkay, söz konusu araştırmada firmalardan 2013 yılına ilişkin alınan üretimden satışları, ihracatları, brüt katma değerleri, vergi öncesi dönem karları ile var ise zararları, net varlıkları, öz sermaye toplamları ve çalışan sayıları ile detaylı bir analiz yaptıklarını kaydetti.

Ciroya göre ilk 10

Daha sonra 250 Büyük Firma Araştırması’nın sonuçlarını açıklayan Başkan Burkay, listeye bu yıl 33 yeni firmanın girdiğini söyledi. Burkay, Bursa’daki 250 büyük firmanın ciro toplamlarının 2013 yılında 31 milyar dolar olarak gerçekleştiğini ifade ederek, “Ciroya göre ilk 10 firma  sırasıyla, Oyak Renault, Tofaş, Bosch, Borçelik, Sütaş, Bursa Eczacılar Kooperatifi, Karsan, Türk Prysmian, Korteks ve Özdilek’ten oluştu” diye konuştu.

 

125 bin kişiye istihdam

İlk 250 firmanın istihdam rakamları incelendiğinde tekstil sektöründeki düşüşün ve otomotiv sektöründeki artışın dikkat çektiğini belirten Başkan Burkay, Bursa’daki 250 büyük firmanın 2013’te 125 bin kişiye istihdam sağladığını açıkladı. İbrahim Burkay, “2013 yılında en fazla istihdam sağlayan firma Tofaş oldu.  Oyak Renault, Bosch ve Özdilek de istihdamda Tofaş’ı takip eden firmalar oldu” dedi. (Zeki Aras –İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com