Advert
Advert
Advert

Bursa'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Bir taraftan ağır bombardıman diğer taraftan şiddetini her geçen gün daha da artıran kış şartlarıyla mücadele eden Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine Bursa'dan 3 TIR daha insani yardım malzemesi gönderildi.

Bursa'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım
Bursa'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Bursalı yardımseverlerin katkılarıyla toplanan gıda maddeleri ve ısınma araçlarından oluşan 3 TIR dolusu yardım malzemeleri, kış şartlarıyla mücadele eden Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.

Şimdiye kadar Büyükşehir Belediyesi, işadamları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlardan sağlanan yardımlarla doldurulan 200’ü aşkın TIR, bölge halkına ulaşırken, son 2 hafta içinde yapılan 13 TIR yardımın ardından bugün de içinde 800 adet soba ve un bulunan 3 TIR yardım malzemesi Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Bursa Samsun Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ve yardımseverlerin de katkılarıyla toplanan yardımlarla doldurulan TIR’lar Büyükşehir Belediyesi’nin Doğanbey Otoparkı’nda düzenlenen törenle Bayırbucak’a uğurlandı.

Yaşam şartları iyice ağırlaştı

Bir taraftan savaş, bir taraftan da kış mevsiminin gelmesiyle Suriye’de yaşam şartlarının daha da ağırlaştığına dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, “Dost, komşu ülke Suriye’de mazlumlara hem Türkiye olarak hem de Bursa olarak yardımlar  ilk günden itibaren devam ediyor. Bir taraftan savaş devam ederken, kışın da bastırmasıyla imkânlar iyice kısıtlı hale geldi. Dostluk, kardeşlik sıkıntılı zamanlarda belli olur. Biz de dostluğumuzu en iyi şekilde göstermeye devam ediyoruz. Tek temennimiz savaşın ve zulmün bir an önce bitmesi. Ancak hayat normale dönene kadar yardımlarımızı bölgeye göndermeye devam edeceğiz. Ben bu yardımların toplanmasını sağlayan Samsun Dernekleri Federasyonu’na ve katkı veren hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

(İLKHA)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!