Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bursa'da "Yaşayan Kur'an Hz. Peygamber" konferansı düzenlendi

Bursa'da "Yaşayan Kur'an Hz. Peygamber" konferansı düzenlendi

Siyer Araştırmaları Merkezi tarafından Bursa'da "Yaşayan Kur'an Hz. Peygamber(s.a.v)" konferansı yapıldı.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2016 Salı 13:12
Bursa'da

Kur'an Yılı etkinlikleri çerçevesinde Yaşayan Kur’ân Hz. Peygamber (s.a.v) üst başlığı ile Anadolu'nun 8 büyük şehrinde yapılması planlanan programların 4.sü Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü’nün de katılarak destek verdiği program, hafız Recep Altaş’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Bursa il Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay Hoca’nın selamlama konuşmasının ardından söz alan Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım, “Şahid, Müjdeci ve Uyarıcı Bir Peygamber” başlıklı konuşmasını yaptı.

Şahit, kavramını anlatan Yıldırım, “Efendimiz(s.a.v) dünyasından şahitliğe baktığımız zaman önümüze 3 tane temel alan çıkıyor. Nedir onlar? Efendimiz (s.a.v) varlığı ile kâinata şahittir. Hayatı ile insanlara özel olarak da müminlere şahittir. Konumu ile de ahrete şahittir. O (s.a.v) varlığı ile hakikate şahittir. Eğer O olmasaydı herkesin kendine özgü bir hakikati olurdu.” dedi.

Peygamber Efendimizin diğer bir vasfının Müjdeci yani mübeşşir olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Müjdeleyen nasıl anlaşılmalı? Mü’minlere başka, kâfirlere başka. Allah Resulü’nün (s.a.v) müjdeleyiciliğinin sadece Müminlere olmadığını yine Kur’an’dan okuyoruz. O (s.a.v) müminlere güzel güzel haberler müjdeler, hem dünya için hem de ahret için. Zaferler müjdeler, nusret müjdeler, izzet müjdeler, şehadet müjdeler cennet müjdeler mü’minlere. Ama kafirlere, ama münkirlere, ama münafıklara Allah’ın azabını müjdeler.  Onlara zillet müjdeler, onlara yarın ahrette karşılaşacakları hesabın çetinliğini ve onun arkasından gelen azabın şiddetini müjdeler. Biz bu manada da Efendimiz’in (s.a.v) sözlerini iyi anlamamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Program Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın Muhammed Emin Yıldırım’a verdiği çiçeğin ardından sona erdi. (Zeki Aras, Sezer Özer- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com