Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bursa'da selin yaraları sarılıyor

Bursa'da selin yaraları sarılıyor

Yoğun yağışa bağlı olarak Küçükkumla Vadisi'nde biriken sel sularının Küçükkumla Köyü ve sahilinde meydana getirdiği hasarın yaralarını sarabilmek için BUSKİ Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler çalışmalarını sürdürüyor

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2015 Perşembe 03:27
Bursa'da selin yaraları sarılıyor

Yoğun yağışa bağlı olarak Küçükkumla Vadisi’nde biriken sel sularının Küçükkumla Köyü ve sahilinde meydana getirdiği hasarın yaralarını sarabilmek için BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler seferber oldu.

Su baskınına uğrayan yerlerdeki hasarı yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, yaşanan hadiseye, metrekareye ortalamanın üzerinde düşen yoğun yağış miktarının neden olduğunu vurguladı.

BUSKİ Genel Müdür Yardımcıları İsmail Yılmaz, Güngör Gülenç, BUSKİ Kanalizasyon Dairesi Başkanı Mesut Boz, İşletmeler Dairesi Başkanı Muzaffer Güçlüer, Planlama ve Yatırım İnşaat Dairesi Başkanı Necat Yardımcı, Planlama ve Yatırım İnşaat Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Özlem Barış Şentürk ve Çevre Mühendisi Nuray Yeşil’in de katıldığı inceleme gezisinde, yaraların sarılması noktasında tüm imkanlarıyla harekete geçtiklerini dile getiren BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, dere yatağından taşan teressübatların kaldırılması işlemlerini başlattıklarını ifade etti.

Öncelikle, Küçükkumla Deresi’nin ıslahını gerçekleştireceklerini belirten Çetinavcı, “Bununla birlikte olası su baskınlarının önlenebilmesi adına, Küçükkumla Sahili’nde yağmur suyu hatlarının inşasına da başlayacağız.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğü ve yol göstericiliğinde  çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Çetinavcı, altyapı çalışmalarını en modern teknik ve uygulamalarla  gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com