Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bursa'da Mus'ab Bin Umeyr ve daveti anlatıldı

Bursa'da Mus'ab Bin Umeyr ve daveti anlatıldı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kasım ayının Sahabe ayı olarak ilan edilmesinin ardından, bu kapsamda Bursa Koordinatörlüğü, Mus'ab Bin Umeyr'in hayatı ve davetini konu alan bir program düzenledi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi 08:27
Bursa'da Mus'ab Bin Umeyr ve daveti anlatıldı

Yaptığı kitlesel etkinliklerle binlerce insanı bir araya getiren Peygamber Sevdalıları Platofrmu Bursa Koordinatörlüğü, Platformun Genel Merkezinin Kasım ayını ‘sahabe ayı’ olarak ilan etmesinin ardından, bu çerçevede Mus’ab Bin Umeyr’in hayatı ve davetini konu alan bir program düzenledi.

Ördekli Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe saatler öncesinden gelen halk, salonu hınca hınç doldurdu.

Habip Gür Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Mesut Biçim’in seslendirdiği  ilahilerle devam etti.

Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan İsa Güvendik, Mus’ab Bin Umeyr’in hayatından kesitler anlattı.

“Eğer siz Hz. Mus’ap Bin Umeyr’den bahsediyorsanız daveti de işlemişsinizdir”

Kısa bir zamana Mus’ap Bin Umeyr’in hayatını sığdırmanın zor olduğunu belirten Güvendik, “  Peygamberlerin  hayatlarını anlatırken davalarını da anlatmış olursunuz. Peygamberleri ve davalarını birbirinden ayıramazsınız. Sahabenin bir çoğu da böyledir. Eğer siz Hz. Mus’ab Bin Umeyr’den bahsediyorsanız, daveti de işlemişsinizdir. Daveti anlatıyorsanız siz Hz. Mus’ap Bin Umeyr’den bahsetmişsinizdir. İşte bazı mü’minler vardır ki, onların hayatlarıyla davaları bütünleşmiştir.”dedi.

 “Hz. Mus’ap bilinmesi öğrenilmesi ve hayatı örnek alınması gereken bir sahabedir”

Hz. Mus’ap Bin Umeyr’den (r.a) çok şey öğrenildiğini ifade eden Güvendik, “Öğrendiğimiz şeylerin başında eğer ki İslam davası içine girmişsek bilelim ki bu işin içinde çile vardır. Ne iş vermişlerse ne söylenmişse her işi yapacak davetçiler, İslam’a teslim olmuş davetçiler, başka bir şeyi gözü görmeyen davetçiler, yani paranın malın mülkün hesabını yapmayan davetçiler. Sağın solun çoluk çocuğun hesabını yapmayan davetçiler, yorulmayan davetçiler, yorulandan davetçi olunamaz zaten. İşte Hz. Mus’ab’tan örnek alacağımız yönler. Tavsiye ederim ki Hz. Mus’ab’ı okuyun gerçekten ders alınacak birisidir. Örnek alınacak birisidir. Eğer Hz. Mus’ab’ı anlarsak, gündem bizi yormaz.Hz. Mus’ab bilinmesi, öğrenilmesi ve hayatı örnek alınması gereken bir sahabedir.”şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından  yapılan  dua  ile program sona erdi. (Zeki Aras/Sezer Özer –İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com