Advert
Advert
Advert

Bursa Emniyet Müdürü, muhtarlara fuhuştan böyle yakındı

Emniyet Müdürü Kahya’dan muhtarlara “Parklarda fuhuş yapılıyor müdahale edemiyoruz” diye yakındı.

Bursa Emniyet Müdürü, muhtarlara fuhuştan böyle yakındı
Bursa Emniyet Müdürü, muhtarlara fuhuştan böyle yakındı
Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, park, bahçeler ve ormanlık alanlarda fuhuşun engellenmesini isteyen muhtarlara ilginç bir yanıt verdi.

Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, bugün Merkez Yıldırım İlçesi’nde 67 muhtar ile ’Huzur toplantısı’ düzenledi. Sorunları not alan Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, muhtarların park, bahçe ve ormanlık alanlarda fuhuş yapılmasına karşı olan tepkilerini yanıtladı.

"KANIMA DOKUNUYOR"

Tarafların isteği olunca yasal olarak müdahale etmelerinin mümkün olmadığını belirten Emniyet Müdürü Kahya, "Dolaşmak için ben de evimden dışarı çıkınca, Kültürpark’ın her ağacın altında bir çift var, her çalının dibi yatak odası gibi.

Her şey meydanda. Bunlar benimde kanıma dokunuyor. Ama iki taraf gönüllü olunca yapacak bir şey yok. Yasalar buna izin vermiyor. Biz kolluk kuveti olarak sadece uyarıyoruz" diye konuştu.

SOKAKTA POLİS SAYISI ARTIYOR

Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, huzur ve güvenin daha da artması için polis merkez sayılarının azaltarak burada görev yapan personelin sokaklara çıkacağını söyledi.

Kahya, ’Herkes mahallesinde bir polis merkezi olmasını istiyor. Ancak biz öyle düşünmüyoruz. Her polis merkezinde 70 personel görevli, biz bu personeli sokakta değerlendireceğiz. Böylece asayişi daha iyi sağlamış olacağız" dedi.

Emniyet Müdürü Kahya konuşmasına şöyle devam etti. Her ağacın altı bir suç ortamı gibi. Şehir merkezindeki metruk binalar nasıl suçluları gizliyorsa aynı şekilde ormanlık alandaki ağaçlar da suçluları gizliyor’ diyerek bölgesindeki denetimlerin sıklaştırılmasını istedi.

“Kültürpark’ta her ağacın dibinde bir çift var. Sanki yatak odalarında gibi hareket ediyorlar. Bu, kanıma dokunuyor benim. Ama, her iki taraf gönüllü olunca elden bir şey gelmiyor. Müdahale etsek, özgürlüğümüzü kısıtlıyorsunuz diye bizi de şikayet ediyorlar. Maalesef yasalarımız böyle” şeklinde karşılık verdi.

ROTAHABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı