Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bursa Belediye Başkanı Altepe: Urfa Atağa kalkmış

Bursa Belediye Başkanı Altepe: Urfa Atağa kalkmış

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2011 Pazartesi 11:05
Bursa Belediye Başkanı Altepe: Urfa Atağa kalkmış

Şanlıurfa Sporla Bursa Spor karşılaşması için Şanlıurfa’ya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe,  Urfa’daki değişim ve dönüşüme hayran kaldı.
Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik mekânlarını Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte gezen Altepe, Urfa’nın özeliklerdi olan bir şehir olduğunu ve bazı yönleriyle de Bursa’ya benzeyen bir şehir olduğuna söyledi. Şehirlerin ve kültürlerin bir birine yakınlaşması gerektiğine işaret eden Altepe, bugün bura da kendilerinin de bu kaynaşmayı sağladığını dile getirdi.
 “Yönetimlerin başarısı kamulaşmalardaki başarısından geçer.” diyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe “Urfa bunu en güzel bir şekilde yapıyor. Bir yandan belediyemiz, bir yandan valiliğimiz mevcut dokuyu koruyarak Urfa’yı yeniden inşa ediyor. Kentin hazinelerini ortaya çıkartıyorlar. Urfa gerçekten özelikli bir şehir Urfa peygamberler şehri diyoruz. Yaklaşık 11 bin yıllık tarihi geçmişi olan bir kenttir Bizler de Urfa’da bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Urfa’daki değişik tarihi mekanlarını gezmekten memnuniyet duyduk. Urfa’daki meydan düzenlemelerini tarihi çarşıların restorasyonları sayın Şanlıurfa Belediye başkanı Fakıbaba ile gezme ve görme imkanı bulduk. Urfa’nın yaşanabilir kent olması bir turizm kenti olmasını burada müşahede etmiş olduk. Urfa gerçekten Bursa’ya bazı yönleriyle benzeyen bir kent. Bir çok medeniyete merkezlik yapmış önemli bir kentimiz. Urfa’nın gelişmiş bir şehir olması gezilip görülecek bir şehir olması sadece Urfa için değil Türkiye içinde önemli. Urfa önemli bir atağa kalkmış. Urfa’nın kısa zamanda büyük oranda çehresi değişeceğine inanıyorum.”şeklinde konuştu.
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com