Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Burhan Kuzu'ya 1 kadından hendek tepkisi!

Burhan Kuzu'ya 1 kadından hendek tepkisi!

Mardin Artuklu Üniversitesi “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” konferansı veren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu'ya salonda bulunan bir kadın Yaklaşık 3 aydır Sur’daki çatışmaların Bağlar ilçesine taşınacağının söylenmesine ve ilçede günlerdir çukur kazılmasına rağmen yetkilerin bu konuda önlem almadığını belirten katılımcı kadın, önlem alınmadığı için dün akşam itibarıyla Bağlar’da da çatışmaların başladığını ve insanların göçe zorlandığını ifade ederek tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2016 Salı 22:31
Burhan Kuzu'ya 1 kadından hendek tepkisi!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” konferansında konuştuğu esnada ayağa kalkan Diyarbakırlı bir kadın, yetkilerin önlem almadığı için bugün çatışmaların Bağlar ilçesine sıçradığını ileri sürdü.
Diyarbakır’da yaşananlarla ilgili Burhan Kuzu’ya tepki

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF), “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” konulu bir konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu katıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörlük Binası’nda bulunan Konferans Salonu’nda yapılan programa Diyarbakır’dan katılan bir kadın, Burhan Kuzu’nun konuşması esnasında araya girerek tepkisini dile getirdi.

Yaklaşık 3 aydır Sur’daki çatışmaların Bağlar ilçesine taşınacağının söylenmesine ve ilçede günlerdir çukur kazılmasına rağmen yetkilerin bu konuda önlem almadığını belirten katılımcı kadın, önlem alınmadığı için dün akşam itibarıyla Bağlar’da da çatışmaların başladığını ve insanların göçe zorlandığını ifade ederek tepki gösterdi.

Kuzu ise katılımcı kadının tepkisine “Bu dert hepimizin derdidir. Tabi ben oradaki gelişmeleri bire bir bilmiyorum, ama mutlaka devlet biliyordur. Bizim dışımızda devletin başka birimleri vardır.” şeklinde cevap verdi.

3 dönem Anayasa Komisyonu Başkanlığını yaptığını hatırlatan Kuzu, kendi dönemi içerisinde bölge halkı için 15-16 kalem iyileştirme yaptıklarını söyledi. Kuzu, “Eğer örgütün hedefi bölgenin daha da iyileşmesi, kültür hakları korumak ve hak aramak ise o zaman adama sorarlar; 15-16 kalem iyileştirmeler yapılırken terörün düşmesi gerekirdi. Ama daha çok arttı. Demek ki mesele bu değil.” diye konuştu.

Bölgedeki çatışmaların panzehrinin başkanlık sistemi olduğunu dile getiren Kuzu, Cumhuriyet tarihinin yüzde 60’ının olağanüstü hal ile geçtiğini söyledi. Kuzu, “Türkiye bu olağanüstü halden geçerken bizimde görevimizi yapmamız lazımdır. Hem parti olarak hem de vatandaş olarak hem de bölgenin vatandaşı olarak üzerimize düşeni yapmamız lazımdır.” dedi.

Amerika’nın ilk yazdığı anayasayı göstererek konuşmasına devam eden Kuzu, “1782 yılında yazılan Amerika Anayasası sadece 7 maddeliktir. Amerika bu yedi madde ile 318 milyon insanı yönetiyor. İş bilenin kılıç kuşananın derler.” şeklinde konuştu. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com