Advert
Advert
Advert

Burhan Kuzu’dan Başkan Eğilmez’e ziyaret

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ve Milletvekili M. Kasım Gülpınar’ı İl Başkanlığında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Burhan Kuzu’dan Başkan Eğilmez’e ziyaret
Burhan Kuzu’dan Başkan Eğilmez’e ziyaret
Günümüz Türkiye'si Anayasa yapmaya hazır mı? adlı çalıştaya katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Burhan Kuzu, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek bir süre Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez’le görüş alış verişinde bulundu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, bizi ziyaret etti. Kendilerinden Yeni Anayasa çalışmaları hakkında bilgi aldık. Türkiye’ye bu elbise dar geliyor. Halkın en çok temsil edildiği bu meclisten sivil bir Anayasa çıkacağından eminiz” dedi.

 

Yeni anayasa çalışmalarında TBMM olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Burhan Kuzu; “Tam demokrasi için yeni ve sivil bir anayasanın şart olduğunu belirttik ve bu anlamda bir çalışma başlattık. Türkiye’de ilk kez olarak sivil bir anayasa çıkacak. Tüm kesimlerin katılımı ile özgürlükçü bir anayasa hazırlıyoruz” diyerek Sivil Toplum Kuruluşların da görüşlerini dikkate aldıklarını ve katkılarını beklediklerini sözlerine ekledi.İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ve Milletvekili Kasım Gülpınar tarafından, Burhan Kuzu’ya günün anısına gümüş işlemeli fincan takımını hediye edildi.Prof. Dr. Burhan Kuzu, Milletvekili Kasım Gülpınar, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, İl Başkan Yardımcıları ile birlikte Şanlıurfa’nın tarihi mekanlarını gezdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!