Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Bunu Yapmadan Destekleme Alamıyorsunuz!

Bunu Yapmadan Destekleme Alamıyorsunuz!

Tohumlu Bitkileri, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğinden yararlanmak isteyen Çiftçilern Tarım Müdürlüğüne kayıtlarını yaptırmaları uyarısı yapıldı!..

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2012 Perşembe 12:08
Bunu Yapmadan Destekleme Alamıyorsunuz!

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Kaya; 2012 yılı Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğinden yararlanmak isteyen üreticileri, uygulama tebliğinde belirtilen hususlara dikkat etmeleri gerektiği yönünde uyardı.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, yaptığı yazılı açıklamada;  Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre 2012 yılı Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı Uygulama Tebliği (tebliğ no:2012/42) kapsamında fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin ve üreticilerin; İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne kayıtlarını yaptırmaları gerektiği söyledi.


Tarımsal Destekleme ve Yönlendirme Kurulu tarafından, 2012 yılı ürünü fark ödemesi desteği miktarlarının kilogram başına; kütlü pamuk (yurt içerisinde üretilen sertifikalı tohumları kullananlar) 46 Kr, yağlık ayçiçeği için 24 Kr, soya fasulyesi için 50 Kr, kanola için 40 Kr, dane mısır için 4 Kr, aspir için 40 Kr, zeytinyağı için 50 Kr, buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale 5 Kr, çeltik, kuru fasulye, mercimek ve nohut için 10 Kr olarak belirlendiğini kaydeden Başkan Kaya, “Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin başvuru başlangıç tarihi 1 Ekim 2012, son başvuru tarihi ise kütlü pamuk (yurt içerisinde üretilen sertifikalı tohumları kullananlar), yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola ve aspir için 1 Nisan 2013; dane mısır, buğday, arpa, çavdar, tritikale, yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek için fatura başlangıç tarihi 1 Mayıs 2012, son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2013’tür” dedi.  

Yıl içerisinde üretimi sağlanan hububat ve baklagil fark ödemesi desteğinden faydalanacak üreticilerin son başvuru tarihlerini geçirmemesi gerektiğini de aktaran Başkan Kaya, Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı Uygulama Tebliği’nin de tüm üretici, çiftçi ve tacirlere hayırlı olmasını diledi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com