Advert
Advert
Advert

Buluntu Hocanın Evi ŞURKAV Merkezi Olacak

Mülkiyeti Buluntu Hocaya Ait Tarihi Urfa Evinin Restorasyonu tamamlandıktan sonra 15 yıl süreyle ŞURKAV Kültür Merkezi olarak kullanılacak.

Buluntu Hocanın Evi ŞURKAV Merkezi Olacak
Buluntu Hocanın Evi ŞURKAV Merkezi Olacak

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Buluntu Hocanın torunu olan Mülk sahibi Abdülkadir Buluntu ile ŞURKAV’da protokol imzaladı.

Protokol imzalanması esnasında Vali Celalettin Güvenç’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, ŞURKAV Yönetim Kurulu Üyeleri, M.Adil Saraç, Bakır Canbaz ve Zeki Erdem yer aldı.
Mülkiyeti Zeliha Buluntu’ya ait bulunan Şanlıurfa Merkez Yusufpaşa Mahallesi’nde bulunan 465 m2 korunması gerekli tescilli tarihi evin yaklaşık 25 yıldır kullanılamaz ve harap durumda olduğundan dolayı eski eserlerimizin kurtarılması ve yaşatılmasına katkı sağlamak amacıyla ŞURKAV tarafından Tarihi Urfa Evinin Restorasyonun yapılması amacıyla Mülk sahipleri ve ŞURKAV Yönetim Kurulu ile protokol imzalandı.


İmzalanan protokolün ardından bir açıklamaya yapan Vali Celalettin Güvenç, hayırlı olması temennisinde bulunarak, Buluntu Hocaya rahmet dileğinde bulundu.

Hocanın varislerine de gösterdikleri ilgiden ve Balıklıgöl’deki büyük hisselerini verdiklerinden dolayı teşekkür eden Vali Güvenç, geriye kalan hissedarları da ikna edeceklerini söyledi. Vali Güvenç, “Arkadaşlarımızın desteğiyle müstakil evin 15 yıl süreyle ŞURKAV merkezi olarak kullanılmasına izin verdiler. Bunun için şükranlarımızı sunuyoruz. Eser bırakanlara da rahmet diliyorum. Vakfımızda da bu işe emek verenlere başta Vali yardımcımız Ramazan beye takdirlerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Buluntu Hocanın varisi olan torunu ise, “Buluntu Hocanın evine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı Valimize ve vakfımıza teşekkür ediyoruz. Oranın harabe ev olmaktan kurtulup dedemin ismine yakışır bir şekilde kullanılmasına vesile olan herkese ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır