Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Buluntu Hocanın Evi ŞURKAV Merkezi Olacak

Buluntu Hocanın Evi ŞURKAV Merkezi Olacak

Mülkiyeti Buluntu Hocaya Ait Tarihi Urfa Evinin Restorasyonu tamamlandıktan sonra 15 yıl süreyle ŞURKAV Kültür Merkezi olarak kullanılacak.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2013 Cuma 21:00
Buluntu Hocanın Evi ŞURKAV Merkezi Olacak

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Buluntu Hocanın torunu olan Mülk sahibi Abdülkadir Buluntu ile ŞURKAV’da protokol imzaladı.

Protokol imzalanması esnasında Vali Celalettin Güvenç’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, ŞURKAV Yönetim Kurulu Üyeleri, M.Adil Saraç, Bakır Canbaz ve Zeki Erdem yer aldı.
Mülkiyeti Zeliha Buluntu’ya ait bulunan Şanlıurfa Merkez Yusufpaşa Mahallesi’nde bulunan 465 m2 korunması gerekli tescilli tarihi evin yaklaşık 25 yıldır kullanılamaz ve harap durumda olduğundan dolayı eski eserlerimizin kurtarılması ve yaşatılmasına katkı sağlamak amacıyla ŞURKAV tarafından Tarihi Urfa Evinin Restorasyonun yapılması amacıyla Mülk sahipleri ve ŞURKAV Yönetim Kurulu ile protokol imzalandı.


İmzalanan protokolün ardından bir açıklamaya yapan Vali Celalettin Güvenç, hayırlı olması temennisinde bulunarak, Buluntu Hocaya rahmet dileğinde bulundu.

Hocanın varislerine de gösterdikleri ilgiden ve Balıklıgöl’deki büyük hisselerini verdiklerinden dolayı teşekkür eden Vali Güvenç, geriye kalan hissedarları da ikna edeceklerini söyledi. Vali Güvenç, “Arkadaşlarımızın desteğiyle müstakil evin 15 yıl süreyle ŞURKAV merkezi olarak kullanılmasına izin verdiler. Bunun için şükranlarımızı sunuyoruz. Eser bırakanlara da rahmet diliyorum. Vakfımızda da bu işe emek verenlere başta Vali yardımcımız Ramazan beye takdirlerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Buluntu Hocanın varisi olan torunu ise, “Buluntu Hocanın evine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı Valimize ve vakfımıza teşekkür ediyoruz. Oranın harabe ev olmaktan kurtulup dedemin ismine yakışır bir şekilde kullanılmasına vesile olan herkese ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com