Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Buluntu Hoca’nın evi restore ediliyor

Buluntu Hoca’nın evi restore ediliyor

ŞURKAV’A yap işlet modeli ile 15 yıllığına kiraya verilen ve mülkiyeti Urfalı Alim Abdurrahman Buluntu Hoca’ya ait tarihi Urfa evinde Restorasyon çalışmaları Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün ilk taşı yerine koymasıyla başlandı.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2014 Cumartesi 18:16
Buluntu Hoca’nın evi restore ediliyor


Tarihi Urfa Evinde başlayan restorasyon çalışmalarına ŞURKAV’ DAN sorumlu  Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş,ŞURKAV Mütevelli heyeti üyeleri ve ŞURKAV Genel Sekreteri Şükrü Üzümcü ve vatandaşlar katıldı.
Tarihi evde incelemelerde bulunan Vali Küçük restorasyon çalışmaları hakkında Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş’ten bilgi aldı.İşçilerle sohbet eden Vali Küçük daha sonra dualar eşliğinde restorasyon çalışmalarını ilk taşı yerine koyarak başlattı.
Burada bir açıklama yaparak Buluntu Hocanın varislerine teşekkür eden Vali İzzettin Küçük Büyük bir eser daha ayağa kalkıyor.hocamızın vefatından dolayı onu rahmetle yad ediyorum mekanı cennet olsun.Aileside o büyük zata yakışır bir tavır sergiledi.bu evi ŞURKAV’A 15 yıllığına tahsis etti.Ailenin verdiği muvaffak atıyla  burayı restore ediyoruz.Çok güzel bir mekan valilik olarak destekliyoruz.ŞURKAV’A teşekkür ediyorum.Kendi en önemli görevi olan Şanlıurfa tarihine her vesile ile her zaman sahip çıkıyor yine sahip çıktı burada da  yeni eserler kazandırmaya da devam edecektir ben emeği geçenleri kutluyorum dedi.
Vali Küçük konuşmasının ardından Buluntu Hocanın varisleriyle sohbet etti  onlara bu evin restore edilmesi için Şurkav’a verdiklerinden dolayı teşekkür etti.
Eski eserlerin kurtarılması, yaşatılması ve korunması amacıyla 25 yıldır kullanılmaz ve harap durumda bulunan Mülkiyeti Urfalı Alim Abdurrahman Buluntu Hoca’ya ait 465 m2 korunması gerekli tescilli tarihi eser Urfa Evinin, Restorasyonun yapılarak Kültürel amaçlarla kullanılmak üzere Buluntu Hocanın varisleri tarafından ŞURKAV’a 15 yıllığına Yap İşlet Modeli ile verildi.
Restorasyon çalışmalarına başlanması amacıyla sayın valimiz tarafından ilk taşın yerine konulmasıyla restorasyon çalışmalarına başlanıldı. Yaklaşık 950.000,00.TL bedelle restorasyonu yapılacak tarihi Urfa Evinin Restorasyonu tamamlandıktan sonra 15 yıl süreyle ŞURKAV Kültür Merkezi olarak kullanılacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vefalı Eğitim-Bir-Sen

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com