Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Bulgaristan'da Meal Bilgi Yarışması yapıldı

Bulgaristan'da Meal Bilgi Yarışması yapıldı

Bulgaristan'da "Kur'an Günleri" etkinlikleri kapsamında Meal Bilgi Yarışması yapıldı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2014 Pazartesi 19:26
Bulgaristan'da Meal Bilgi Yarışması yapıldı

SOFYA - Türkiye Bulgaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, Vision Zinde Derneği ve Plevne Müftülüğünün işbirliği ile “Bulgaristan’da Kur’an Günleri” etkinlikleri kapsamında yapılan Meal Bilgi Yarışması’na katıldı.


Bu sene üçüncüsü düzenlenen programa Türkiye Bulgaristan Dostluk Grubu Başkanı Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ile birlikte, Filibe Başkonsolosu Alper Aktaş, Bulgaristan Baş Müftüsü Mustafa Hacı, Baş Müftü Yardımcısı Birali, Bulgaristan Din Müşaviri Ulvi Ata, Bulgaristan Eğitim Müşaviri Şenol Genç, Plevne Milletvekili Mithat Metin ve Türk katıldı.  Bulgar, Pomak, Roman vatandaşlar da yoğun kar yağışına rağmen çevre şehirlerden kaldırılan otobüslerle iştirak ederek geçen yıllara göre daha yoğun bir katılım sağladılar.
 

Kur’an-ı Kerim’den kısa sureler ve temel dini bilgilerden hazırlanmış test şeklindeki soruların yer aldığı yarışmanın ardından Türkiye Bulgaristan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Öztürk konuşmalarını yaptı. Öztürk, “Bugün Bulgaristan’ın komünist yönetim zamanlarındaki baskılardan kurtulup bu aşamaya gelmesini memnuniyet verici buluyorum. O dönemde dine yapılan baskılar sonucu soydaşlarımız dini eğitim alamamış ve bazı kültürel eserler yok edilmiştir. Soydaşlarımızın Kur’an ile buluşması engellenmiştir. Bugün düzenlenen bu programla Müslümanların en temel ihtiyacı olan Kur’an’ın anlamıyla buluşma eksikliği giderilmektedir. Böyle bir etkinliğin düzenlenmesini çok anlamlı buluyorum.”dedi. (İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com