Advert
Advert
Advert

DEDAŞ İşçileri Urfa'da eylem yaptı

Dicle Elektirik AŞ Şanlıurfa il müdürlüğüne bağlı elektrik arıza ve bakım birimindeki yaklaşık 200 işçi 56 gündür maaşlarını alamadıklarını, sosyal haklarının verilmediği iddia ederek eylem başlattılar

DEDAŞ İşçileri Urfa'da eylem yaptı
DEDAŞ İşçileri Urfa'da eylem yaptıBugün Sabah saatlerinde Şanlıurfa arıza, bakım ve onarım işleri birimi bahçesinde toplanan işçiler maaşlarının ödenmesi için iş bırakma eyleminde bulundular.
Çalıştıkları Şanlıurfa arıza, bakım ve onarım işleri birimi 56 gündür maaş ve özlük haklarını alamadıklarını söyleyen Dedaş çalışanı Mehmet Karakuzu; “56 gündür maaşlarımızı alamıyoruz. Ayrıca hükümet tarafından bize verilen yüzde 30’luk zam, kurumumuz tarafından kesintiye uğratılarak yüzde 8’e düşürülmüştür. Yemek yol gibi özlük haklarımızda verilmemektedir. Biz Şanlıurfa arıza, bakım ve onarım işleri birimi bu ile hizmet ediyorsak, gece gündüz çalışıyorsak başta vekillerimiz olmak üzere yetkililere sesleniyoruz. Bu sorunumuza bir çare bulunsun. Bu sorunumuz çözülene kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz. Hiçbir arıza işine de bakmayacağız” dedi.
İşçiler daha sonra çeşitli sloganlar atarak eylemlerine devam edeceklerini belirtiler.

Bilindiği üzere Dicle EPSAŞ bundan yaklaşık 2 ay önce bir çoğu fakülte mezunu olan yaklaşık 80 personelini basit gerekçelerle görevden uzaklaştırdı.

Haber: Mustafa Çiçek 

Bugün Sabah Şanlıurfa arıza bakım onarım işleri urfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı