Advert
Advert
Advert

Bugün gündemde neler var?

Gündeme gelen önemli haberlerden kısa kısa başlıklar şeklinde sizlere sunuyoruz.

Bugün gündemde neler var?
Bugün gündemde neler var?

25 ŞUBAT 2013 PAZARTESİ

1- Almanya Başbakanı Merkel Türkiye'de

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel onuruna, Çankaya Köşkü'nde öğle yemeği verecek (Ankara/12.45)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Merkel'i Başbakanlık Merkez Bina'da resmi törenle karşılayacak, görüşmelerin ardından iki lider, basın toplantısı düzenleyecek.

- Erdoğan, Merkel'in katılımıyla Türkiye'de bulunan bazı dini cemaat temsilcileriyle Resmi Konut'ta bir araya gelecek, ardından Merkel onuruna akşam yemeği verecek. (Ankara/14.30/18.15/19.30)

- Merkel, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Hilton Otel'de üst yönetici görüşmelerine ve forumuna katılacak. (Ankara/16.30/17.30)

2- Başbakan Erdoğan, MGK Genel Sekreteri Muammer Türker'i Resmi Konut'ta kabul edecek. (Ankara/11.45)

3- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, KKTC milletvekilleri Özdil Nami, Hasan Taçoy ve Teberrüken Uluçay ile KKTC Başbakanlık AB Dairesi Başkanı Erhan Erçin'i kabul edecek. (Ankara/15.00)

4- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm ve TOKİ bölgesini ziyaret edecek.

- Helikopter ile kentte ve katı atık bertaraf tesislerinde incelemelerde bulunacak Bayraktar, STK başkanları ile öğle yemeğinin ardından valilik, belediye ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek. (Malatya/10.00-15.30)

5- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'ne hitap edecek. (Cenevre)

6- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ITC firması tarafından kurulan Mamak Katı Atık Alanı ve Enerji Üretimi Tesisleri'nde incelemelerde bulunacak. Ankara/10.00)

7- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Dubai'de Gulfood Fuarı'nın açılışına katılacak, Türk ihracat tanıtım ofisinin açılışını yapacak ve Dış Ticaret Bakanı Şeyha Lubna bin Halid el-Kasımi ile görüşecek.

8- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Adana 5 Ocak gazetesinin 14. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen ödül törenine katılacak. (Adana/20.00)

9- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Malta Köşkü'nde, ''Etnik Kimlik ve Kamu Hizmetlerine Bakış: Algılar-Tutumlar'' konulu çalıştayın açılış konuşmasını yapacak. (İstanbul/10.00)

10- TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Fikri Işık, Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan’ı, Kandıra esnafını ve THY Genel Müdürü Temel Kotil’i ziyaret  edecek. (Kocaeli/09.15/10.00/İstanbul/16.00)

25 ŞUBAT 2013 PAZARTESİ GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM

ANGELA MERKEL TÜRKİYE'DE

Türkiye temasları çerçevesinde yurdumuzu gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel'in bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşeceği öğrenildi.

BAKAN YILDIRIM: "HAYDARPAŞA OTEL OLMAYACAK"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Haydarpaşa Garı'nı da içerisine alan projeye ilişkin "Haydarpaşa Garı otel değil, halka açık olarak devam edecek'' dedi. Bakan Yıldırım ayrıca ''Bu sene Erzincan-Sivas arasını da ihale ediyoruz. Hızlı trenimiz Erzincan'a da gidecek'' dedi.

EKONOMİ

YERLİ ELEKTRİKLİ ARAÇ İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

TÜBİTAK, yerli elektrikli araç üretimine yüzde 100 Ar-Ge desteği verecek. TÜBİTAK öncülüğünde üniversiteler, özel sektör ve kamu Ar-Ge kuruluşları güç birliği yapacak.

SGK BAŞKANI ACAR, ÇALIŞMA MÜSTEŞARI OLDU

SGK Başkanı Fatih Acar'ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığı'na atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

DÜNYA

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "SESSİZ KALMAYACAĞIZ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'ne bağlı (BAE) Eş-Şarika Emirliği'nde düzenlenen 2. Eş-Şarika İletişim Forumu'na katıldı. Başbakan Erdoğan, ''Kendi topraklarını işgal edenlere karşı on yıllardır sessiz kalan, Suriye'nin zalim diktatörünün, yani dilsiz şeytanın karşısında biz sessiz kalmayacağız'' dedi.

GÜNEY KIBRIS'IN 7. BAŞKANI ANASTASİADİS OLDU

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) yapılan ''başkanlık'' seçimlerinde oyların yüzde 57,48'ini alan Anastasiadis, Kıbrıs Rumlarının yeni lideri oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir