Advert
Advert

Bugün gündemde neler var?

Gündeme gelen önemli haberlerden kısa kısa başlıklar şeklinde sizlere sunuyoruz.

Bugün gündemde neler var?
Bugün gündemde neler var?

18 ŞUBAT 2013 PAZARTESİ

1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, güven mektubunu sunacak Fildişi Kıyısı'nın Ankara Büyükelçisi  Yacouba Atta'yı, Süryani Ortodoks cemaati ruhani lideri ve Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin ve beraberindekileri, ABD Kongresi Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Komisyonu Eşbaşkanı Senatör Ben Cardin ve beraberindeki heyeti, Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek.

- Süryani heyetinin kabulünde AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da bulunacak. (Ankara/14.30/16.00/17.30)

2- Arnavutluk Meclis Başkanı Çoba Ankara'da

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk Meclis Başkanı Jozefina Topalli Çoba ile görüşecek.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuk Meclis Başkanıyla Başbakanlık Resmi Konut'ta bir araya gelecek. (TBMM/17.15/Ankara/17.30)

3- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinde MYK toplantısına katılacak. (Ankara/12.30)

4- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Ulaştırma, Denizcilik ve  Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım KKTC'de

-Gazimağusa Palm Beach Otel'de KKTC ekonomisi gündemli kahvaltılı toplantıya katılacak olan Atalay ve Yıldırım, Gazimağusa İskele Bölünmüş Yolu'nun açılışını gerçekleştirecek.

-İki Bakan, Lefkoşe Kuzey Çevre Yolu temel atma törenine iştirak edecek.

-Atalay, Yakındoğu Universitesi Veterinerlik Fakültesi ve Hayvan Hastanesi'nin temel atma törenine katılacak.

-Yıldırım, e-Devlet İcra Kurulu toplantısında bulunacak, daha sonra basın toplantısı düzenleyecek.

-Atalay ve Yıldırım, KKTC Başbakanı İrsen Küçük'ün onurlarına vereceği akşam yemeğinin ardından Türkiye'ye dönecek. (KKTC/09.30/11.30/15.00/16.00/16.00/18.30/21.00)

5- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi'' ön bilgilendirme toplantısına katılacak, Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Hikmet Koçak'ı kabul edecek. (Ankara/09.00/14.30)

6- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'ne katılıyor. (İstanbul/09.00)

7- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, valiliği, AK Parti il başkanlığını ve Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu'nu ziyaret edecek, spor tesislerinde incelemelerde bulunacak. (Ordu/09.00/11.30/Giresun/14.00/18.00)

8- Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Maksimum kartların Müzekart özelliği kazanmasına ilişkin imzalanacak, destekçilik sözleşmesi basın tanıtımına katılacak. (İstanbul/10.00)

9- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bazı açılışlara katılacak, ziyaretlerde bulunacak, işbirliği protokolü imzalayacak. (Konya/13.00/18.00)

 

18 ŞUBAT 2013 PAZARTESİ GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "UMUDU HEBA ETMEYELİM"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızıltepe şehir meydanında düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti. Konuşmasında, ''Etnik milliyetçilik ayaklarımızın altındadır'' diyen Erdoğan, Türk'üyle, Kürt'üyle Arap'ıyla herkesi sevdiklerini ve bağırlarına bastıklarını vurguladı. Bu nedenle sürecin adının ''çözüm süreci'' olduğunu vurgulayan Erdoğan, ''Biz ret, inkâr, asimilasyon politikalarının ayaklarımızın altına aldık'' dedi

GÜLSÜM ANNE 'KUTSAL KADIN' İLAN EDİLDİ

Kamuoyunda 'Umut Bebek' olarak tanınan gence koruyucu aile olan Gülsüm Kabadayı, Rusya'da 'kutsal kadın' ilan edildi.

 

EKONOMİ

NİĞDE ÇEVRE YOLU 20 ŞUBAT'TA AÇILACAK

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-Pozantı Otoyolu'nun, Niğde Çevre Otoyolu'nun açılışını 20 Şubat Çarşamba günü yapacaklarını söyledi.

İLK YERLİ ARAŞTIRMA GEMİSİ DENİZE İNDİRİLDİ

Türkiye'nin ilk yerli deniz araştırma gemisi özelliğini taşıyan TÜBİTAK Marmara Araştırma Gemisi denize indirildi. 41 metrelik gemi Mayıs ayı sonunda hizmete girecek.

POLİTİKA

BOZDAĞ: "BAŞKANLIK SİSTEMİNDE ISRARCIYIZ"

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kanal 7 Televizyonu'nda yayınlanan Başkent Kulisi programında, Türkiye'nin mutlaka başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini belirterek, ''Başkanlık sisteminde ısrarcıyız'' dedi.

DÜNYA

GÜNEY KIBRIS'TA SEÇİMLER İKİNCİ TURA KALDI

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde adaylardan hiçbiri yeterli oyu alamadığı için ikinci tur seçimi yapılacak.

Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Balıklıgöl Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Kanal 7 Televizyonu Başkent Kulisi TÜBİTAK Binali Yıldırım Niğde Çevre Otoyolu Başbak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
1899 Yılına Ait Urfa Fotoğrofları! ilk kez göreceksiniz... Alman fotoğrafçı Max von Oppenheim'in arşivinden
1899 Yılına Ait Urfa Fotoğrofları! ilk kez göreceksiniz... Alman fotoğrafçı Max von Oppenheim'in arşivinden
Hükümet harekete geçti! KDV Sistemi Değişiyor!
Hükümet harekete geçti! KDV Sistemi Değişiyor!