Advert
Advert
Advert

Bugün gündemde neler var?

Gündeme gelen önemli haberlerden kısa kısa başlıklar şeklinde sizlere sunuyoruz.

Bugün gündemde neler var?
Bugün gündemde neler var?

1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Pakistan'da

- Çiçek, Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamentolar Asamblesi 1. Genel Kurul Toplantısı'na katılacak. (İslamabad)

2- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Yeni Bina'da Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek.

- Erdoğan, Başbakanlık Resmi Konut'ta, AB ülkeleri büyükelçilerine akşam yemeği verecek. Yemekte AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da yer alacak. (Ankara/11.00/19.00)

3- Okul Sütü Programı başlıyor

- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sütü Programı'na katılıyor. (Ankara)

4- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Alparslan Anadolu Lisesi'nde, tablet bilgisayar dağıtım törenine ve Melek İpek İlköğretim Okulu'nun açılış törenine katılacak. (Ankara/10.30)

5- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Melek İpek İlköğretim Okulu'nun açılış törenine katılacak. (Ankara/10.30)

11 ŞUBAT 2013 PAZARTESİ GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "2071'İ HEDEF OLARAK KOYDUK"

Aralarında Erciyes Kayak Merkezi'nin de yer aldığı tesislerin toplu açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında ''Hükümet olarak, 2023 yılına, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümüne ilişkin çok yüksek hedefler belirledik ve bu hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz. Biz göremesek de bizden sonraki nesiller için şimdi yine önemli bir tarihi, 2071 yılını da bir hedef olarak koyduk.

BAKAN ERGİN: "İMRALI SÜRECİNDE BİR GELİŞME OLABİLİR"

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İmralı süreci başladığından bu güne kadar yaşanan gelişmeleri olumlu değerlendirdiğini vurgularken, adaya kimin gideceği konusunun teferruat olduğunu belirtti. Bakan Ergin, İmralı süreci konusunda önümüzdeki hafta bir gelişme olacağını düşündüğünü ifade ederken, sürecin çok uzamamasının daha hayırlı olacağını belirtti.

EKONOMİ

2B'DE SATIŞ VE İADE İÇİN TARİH NETLEŞTİ

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B arazilerinin hak sahiplerine satışı ve iade işlemlerinin 13 Şubat Çarşamba günü başlayacağını açıkladı.

POLİTİKA

DERSHANELER İÇİN RAPOR HAZIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, dershanelerle ilgili raporun hazır olduğunu ve Başbakan'a sunacaklarını açıkladı.

DÜNYA

NEMO 9 CAN ALDI

ABD'nin kuzeydoğusu ve Kanada'nın doğusunu buz kalıbına çeviren Nemo Kasırgası, 9 kişinin de ölümüne neden oldu. Fırtınanın etkisi azaldı ancak yaklaşık 700 bin kişi elektriksiz kaldı. Kar temizleme çalışmaları ise sürüyor.

Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Nemo Kasırgası Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2B arazi Adalet Bakanı Sadullah Ergin Başbakan Recep Tayyip Erdoğ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik