Advert
Advert
Advert

Bugün gündemde neler var?

Gündeme gelen önemli haberlerden kısa kısa başlıklar şeklinde sizlere sunuyoruz.

Bugün gündemde neler var?
Bugün gündemde neler var?

1- Sırbistan Cumhurbaşkanı Nikoliç, Ankara'da

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tomislav Nikoliç'i Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşılayacak.

- Gül ve Nikoliç, başbaşa ve heyetler arası görüşmelerin ardından bazı anlaşmaların imza törenine katılacaklar, ortak basın toplantısı düzenleyecekler.

- Gül, Çankaya Köşkü'nde konuk Cumhurbaşkanı onuruna akşam yemeği verecek. (Ankara/11.15/11.30/12.00/13.00/19.30)

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Nikoliç ile öğle yemeğinde bir araya gelecek. (TBMM/14.00)

2- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çek Cumhuriyeti'nde

- Erdoğan, resmi karşılama töreninin ardından Çek Cumhuriyeti Başbakanı Petr Neças ile başbaşa ve heyetler arası görüşme gerçekleştirecek.

- Bazı anlaşmaların imza töreninin ardından Erdoğan ve Neças, ortak basın toplantısı düzenleyecekler.

- Erdoğan, daha sonra İş Konseyi Toplantısı'na ve çalışma yemeğine katılacak.

- Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Klaus, Senato Başkanı Milan Stech ve Temsilciler Meclisi Başkanı Miroslava Nemcova ile ayrı ayrı görüştükten sonra Budapeşte'ye hareket edecek.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, bakanlar Egemen Bağış, Zafer Çağlayan, Taner Yıldız ve Mehmet Müezzinoğlu da eşlik edecek. (Çek Cumhuriyeti)

3- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti il başkanlığında basın toplantısı yapacak ve organize sanayi bölgesindeki bazı tesisler ile Celal Bayar Üniversitesi Spor Salonu'nun açılış törenlerine iştirak edecek. (Manisa/10.00/11.00/13.00)

4- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Esenyurt Belediye Kültür Merkezi'nde, ''Uluslararası Braille Kur'an-ı Kerim'' konferansına katılacak. (İstanbul/10.00)

5- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İslam Zirvesi Bakanlar Hazırlık Toplantısı'na katılacak. (Kahire)

6- İçişleri Bakanı Muammer Güler, Midyat, Ömerli ve Yeşilli ilçelerinde ziyaretlerde bulunacak. (Mardin/11.00/18.30)

7- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çek Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanı Martin Kuba ile görüşecek, İş Forumu'nda konuşacak. (Çek Cumhuriyeti)

4 ŞUBAT 2013 PAZARTESİ GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "KESİN TARİH BELLİ DEĞİL"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Prag'a hareketi öncesi soruları yanıtladı. Erdoğan, İmralı'daki görüşmelere ilişkin, "Burada hedeflerle gelinen durumu karıştırmak yanlış olabilir. Bu hedefleri ta başından beri açıkladım, açıklıyorum. Silahlar bıraktırılmadan, silahlar bırakılmadan bizim bölücü terör örgütüyle mücadeleyi kesmemiz söz konusu değil. " dedi.

BEŞİR ATALAY: "SADECE 2 İŞKENCE OLAYI OLDU"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye'de son 2-3 yılda sadece 2 işkence olayı olduğunu ve faillerin yargılandığını söyledi.

EKONOMİ

SERBEST BÖLGELERİN CAZİBESİ ARTTIRILIYOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Serbest Bölgeler Sektör Meclisi Başkanı Mehmet Özmen, yapacakları çalışmanın ardından serbest bölgelerin yatırım için daha cazip hale geleceğini söyledi.

BU BANKNOT 500 BİN LİRA DEĞERİNDE

Cem Yılmaz'ın oynadığı reklam filminde kullanılan Cumhuriyet'in ilk 1000 TL'lik banknotuna, bugün 300 ile 500 bin lira arasında değer biçildiği bildirildi.

POLİTİKA

ADEN KÖRFEZİ VE SOMALİ TEZKERESİNDE SÜRE UZATIMI GÖRÜŞÜLECEK

TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta TSK'nın Aden Körfezi ve Somali açıklarında görevlendirilmesiyle ilgili tezkerenin uzatılması görüşülecek.

DÜNYA

BAKAN DAVUTOĞLU: "BM SURİYE'DEN ÖZÜR DİLEYECEK"

2013 Münih Güvenlik Zirvesi'nde konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mali için acele edip müdahalede bulunup Suriye'de akan kanı 2 senedir seyreden milletlerarası güçleri kınadı. Davutoğlu, "BM bir gün Suriye'den özür dileyecek" dedi.

'ERDOĞAN KÜRT SORUNUNU ÇÖZERSE NOBEL ADAYI'

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland, Başbakan Erdoğan'ın Kürt sorununa barışçıl bir çözüm bulması durumunda Nobel adayı olacağını söyledi.

"SURİYE TEHDİTLERE KARŞILIK VEREBİLİR"

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye ordusunun, kendisine yönelik saldırılara karşılık verebilecek güçte olduğunu söyledi.

Bugün gündemde neler var?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle