Advert
Advert
Advert

Bugün gündemde neler var?

Gündeme gelen önemli haberlerden kısa kısa başlıklar şeklinde sizlere sunuyoruz.

Bugün gündemde neler var?
Bugün gündemde neler var?

28 OCAK 2013 PAZARTESİ

1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, güven mektubunu sunacak olan Türkmenistan'ın Ankara Büyükelçisi Ata Serdarov'u Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. (Ankara/11.30)

2- Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da toplanacak. Erdoğan, çalışma ziyareti için Katar'a gidecek.   (Ankara/11.00/19.00)

3- Umman Şura Meclisi Başkanı Maveli Türkiye'de

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Çankaya Köşkü'nde, TBMM Başkanı Cemil Çiçek Meclis'te, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise Başbakanlık Merkez Bina'da, Umman Şura Meclisi Başkanı Şeyh Halid bin Hilal bin Nasır bin Saif el-Maveli ile görüşecek. (Ankara/14.15/11.30/18.00)

4- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ''Türkiye Ekonomisi ve Toplumsal Algı Çalıştayı''na katılacak. (İstanbul/09.00)

28 OCAK 2013 PAZARTESİ GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM

KUZU : "PKK YAZIN ÇEKİLEBİLİR"

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, İmralı görüşmeleriyle başlayan sürecin en kritik aşaması için tarih verdi. Müzakerelerden umutlu olduğunu söyleyen Kuzu, "PKK yazın çekilebilir" dedi.

KAPALI ALANLARDA NARGİLE İÇMEK YASAKLANDI

Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun kapsamında, tütün mamullerinin tüketilmesinin yasaklandığı alanlarda nargilelik tütün mamulü sunumu yapılamayacak.

EKONOMİ

MB BAŞKANI BAŞÇI: "25 BİN DOLAR KİŞİ BAŞI MİLLİ GELİRİ RAHATLIKLA GEÇERİZ"

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, "Yüzde 5'lik enflasyon hedefine ulaşıp bunu herkese gösterdikten sonra belki hükümetle oturup tartışıp daha düşük bir enflasyon hedefleyebilir miyiz diye bakacağız" dedi.

 

 

 

AYIPLI "CEP"TE İŞLETMECİ DE SORUMLU OLACAK

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, kampanyayla taahhütlü olarak satılan cihazlarda çıkan bozukluk ve hata gibi ayıplardan işletmecilerin de sorumlu olmasına ilişkin yükümlülük getirildiğini bildirdi.

POLİTİKA

TBMM'NİN GÜNDEMİ ''BEDELLİ ASKERLİK'' VE 2/B

TBMM Genel Kurulu'nun bu haftaki gündeminde, 2B arazileri ile TSK Disiplin Kanunu Tasarısı yer alacak. Genel Kurul, 29 Ocak Salı günü, 2B arazilerinin satışına ilişkin yasa teklifini görüşecek.

DÜNYA

NÜKLEER DENEME İÇİN TARİH 16 ŞUBAT

Kuzey Kore basını, lider Kim Jong-un'un tüm güvenlik ve dış işleri uzmanlarını toplayarak 'nükleer bir silah denemesi planladığını' öne sürdü. Batı istihbaratı, Pyongyang'ın 16 Şubat'ta nükleer bomba denemesi yapabileceğini belirtti.

STARBUCKS'TAN 100 MİLYON STERLİNLİK TEHDİT

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks, İngiliz hükümetinin vergi hususunda kendisine yönelttiği 'sürekli ve haksız saldırıların' devam etmesi halinde, İngiltere'den milyonlarca sterlin değerindeki yatırımları çekme tehdidinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret