Advert
Advert
Advert

Bugün gündemde neler var?

Gündeme gelen önemli haberlerden kısa kısa başlıklar şeklinde sizlere sunuyoruz.

Bugün gündemde neler var?
Bugün gündemde neler var?

1- Singapur Dışişleri Bakanı Shanmugan Ankara'da

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde, Singapur Dışişleri ve Adalet Bakanı Kasiviswanathan Shanmugan ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, konuk Bakan Shanmugam'ı kabul edecek.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Singapurlu Bakan Shanmugam'ı, Resmi Konut'ta kabul edecek. (Ankara/11.30/TBMM/15.30/12.30)

2- 5. Büyükelçiler Konferansı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, büyükelçilere Çankaya Köşkü'nde öğle yemeği verecek.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konferans dolayısıyla Ankara Palas'ta verilen akşam yemeğine katılacak. (Ankara/13.30/19.00)

- JW Marriot Otel'de süren konferansta, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, konuşma yapacak. (Ankara/15.30/18.00/16.45/11.15)

3- Cumhurbaşkanı Gül, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ali Em'i kabul edecek.

(Ankara/16.30)

4- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Muhtar Kent'i Resmi Konut'ta kabul edecek, Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nda Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/12.00/15.00)

5- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, MÜSİAD'ınGenişletilmiş Başkanlar Toplantısı'na katılacak. (Ankara/10.00)

6- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile

görüşecek, Anadolu Ajansı Haber Akademisi'nde ''AB Süreci'' konulu konuşma yapacak. (Ankara/11.00/13.30)

7- Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ''Türkiye'nin İnsan Kaynağının Belirlenmesi'' projesi sonuç raporunun tanıtım toplantısına katılacak. (Ankara/11.00)

8- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında, ''Afşin-Elbistan Bölgesinde Linyit Kömürü Madenciliği ve Elektrik Üretimi Alanında İşbirliğine Dair Hükümetler Arası Anlaşma''nın imza törenine katılacak. (Ankara/10.00)

9- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Somali Sağlık Bakanı Meryem Kasım Ahmed ile görüşecek. İki Bakan, ortak basın toplantısı yapacak. (Ankara/14.45)(Fotoğraflı-Görüntülü)

10- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali  Yıldırım, TBD, TESİD, TÜTED, TÜBİDER, YASAD'ın da  aralarında bulunduğu bilişim sektörü sivil toplum  kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelecek.  (Ankara/14.30)

11- TBMM Genel Kurulu'nda bazı uluslararası anlaşmaları onaylayan kanun tasarıları görüşülecek. (TBMM/15.00)

12- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan'ı kabul edecek.(Ankara/10.30)

 

 

 

 

 

 

 

 

03 OCAK 2013 PERŞEMBE GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "BİR ÇOCUK DA İKİ ÇOCUK DA İFLASTIR"

Nüfusun hızla yaşlandığını söyleyen Başbakan Erdoğan, vatandaşlardan bir kez daha üç çocuk yapmalarını istedi. Erdoğan, "Bir çocuk iflas, iki çocuk da iflas demektir. Üç çocukla yerinizde sayarsınız. Bu ekonominin kuralıdır" dedi.

BAKAN DAVUTOĞLU: "BİZE GELENE KAPI KAPATMAK KÜLTÜRÜMÜZDE YOK"
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 5. Büyükelçiler Konferansı'nın açılışında Türkiye'nin tüm dünyada görev yapan büyükelçilerine hitap etti. Davutoğlu, konferansın bu yılki teması olan "İnsani Diplomasi"nin 3 boyutu olduğunu, bunlardan birincisinin bir devletin kendi insanı ile ilgili olduğunu, kendi insanının hayatını kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

'DİYANET KALKARSA İNSANLAR CAMİ CAMİ BÖLÜNÜR'

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Diyanet İşleri Başkanlığı kalkar veya kaldırılırsa, bu milletimize yapılmış en büyük kötülük olur. İnsanlarımızın ayrışmasına yol açar. Cami, cami bölünmesine neden olur" diye konuştu.

BARO BAŞKANININ ODASINDA KURŞUN

Yeni yılın ilk iş günü İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal'ın İstanbul Barosu'ndaki odasında mermi bulundu. 9 mm çapındaki mermiye incelemek üzere el konuldu.

HAKAN FİDAN HABERİNE YALANLAMA

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, MİT Müsteşarı'nın da aralarında olduğu kamu görevlilerinin, Suriye'nin düşürdüğü jetle ilgili başlatılan soruşturmaya re'sen dahil edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

EKONOMİ

PİYASALAR
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Bileşik Endeksi günün tamamında 1.433 puan artışla 79.642 puandan tamamladı. Hisse senetleri günlük ortalama yüzde 1,83 değer kazandı. İstanbul serbest piyasada, kapanış saatlerinde doların satış fiyatı 1,7780 lira, avronun satış fiyatı 2,3570 lira oldu. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Tahvil ve Bono Piyasası Kesin Alım Satım Pazarında işlem gören gösterge kâğıdı 24 Eylül 2014 vadeli tahvilin, bileşik faizi önceki kapanışa göre 0,05 puan azalarak 6,11'dan kapandı. Bu tahvilin basit getirisi yüzde 6.02 oldu. Bu tahvilin, aynı gün valörlü işlemlerinin önceki kapanışında basit getirisi yüzde 6,07, bileşik getirisi yüzde 6,16 olmuştu.

İHRACAT REKORLA KAPATTI

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ''Aralık ayı ihracatı 11,9 milyar dolar oldu. 2012 yılı ihracatımız 2011 yılına göre yüzde 12,6 oranında artarak 151,9 milyar dolara ulaştı'' dedi. Çağlayan, bu ay açıklanacak TÜİK verileriyle ihracatın 153 milyar dolara doğru ilerleyeceğini söyledi.

ALİ BABACAN: "BES'E ÇOK SAYIDA KATILIM BEKLİYORUZ"

Bireysel Emeklilik Sistemi'ndeki (BES) yeni uygulamaları anlatan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kendisinin de sistemi henüz kullanmadığını ancak bu sene başlatacağını söyledi.

BAKAN ÇELİK: "PRİM DESTEK BORÇLARI TAKSİTLENDİRİLECEK"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emeklilerin, sosyal güvenlik destek primi ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, emekli olduktan sonra herhangi bir ticari faaliyette bulunanların SGK'ya yüzde 15 oranında Sosyal Güvenlik Destek Primi ödemeleri gerektiğini anımsattı.

 

 

POLİTİKA

MECLİS BAŞKANI ÇİÇEK: "GERİ DÖNÜLMEZ NOKTADAYIZ"

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmalarıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile ayrı ayrı görüştü. Çiçek, görüşmelerin ardından yaptığı basın toplantısında, ''Başarıya giden yolda en önemli konu anayasal sorunu halletmektir'' dedi.DÜNYA

TÜRKİYE AİHM'İN 'EN İYİ İKİNCİ MÜŞTERİSİ'

Türkiye 2012 yılını bir kez daha "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) en iyi ikinci müşterisi" unvanıyla kapadı. Rusya yaklaşık 30 bin başvuruyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2012 yılını da ilk sırada tamamladı.

'AMAÇ İSLAM DİNİNİ TANITMAK'

Fransa'da yayınlanan mizah dergisi Charlie Hebdo, Hz. Muhammed'in hayatını çizgi roman haline getirdi. Fransa'da satışa çıkan derginin içeriğinde Hz. Muhammed'e karşı alay ve küçük düşürme olmadığını ifade eden derginin yayıncıları, İslam dininin bilinirliğini artırmayı hedeflediklerini açıkladı.

'SURİYE'DE SAVAŞIN BEDELİ 60 BİN İNSAN'

Birleşmiş Milletler, Suriye'de iki yıla yakın süredir devam eden olaylarda ölenlerin sayısının 2013 başı itibariyle 60 bini aştığını bunun bütün tahminleri aşan şoke edici bir rakam olduğunu söyledi.

İRAN: İKİ ABD İHA'SINI ELE GEÇİRDİK

İran Deniz Kuvvetleri Komutan Yardımcısı, ABD'ye ait iki casus uçağı ele geçirdiklerini söyledi. Açıklamaya göre ele geçirilen uçaklardaki bilgiler de deşifre edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu