Advert
Advert
Advert

Bugün gündemde neler var?

Gündeme gelen önemli haberlerden kısa kısa başlıklar şeklinde sizlere sunuyoruz.

Bugün gündemde neler var?
Bugün gündemde neler var?

1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ev sahipliğinde, TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri töreni düzenlenecek.

- Törende, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da hazır bulunacak. (Ankara/11.00)

2- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sincan 1. OSB'de, ASO 49. Yıl Başarı Ödülleri törenine katılacak. Törende Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da yer alacak.

- Başbakanlık Resmi Konut'ta ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar'ı kabul edecek Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde Mehmet Akif Ersoy'u anma programına katılacak. (Ankara/11.00/14.00/19.30)

3- Sivil toplum kuruluşlarının, Suriye'de yaşanan trajedinin mağduru olan halka yönelik başlattığı kampanyanın tanıtımı, Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak.

- Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, AFAD Başkanı Fuat Oktay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu katılacak.

- Kampanyaya, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Deniz Feneri Derneği, Cansuyu Yardımlaşma Derneği, Yardımeli Derneği, Ensar Vakfı, Verenel Derneği ve İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneğinin de arasında bulunduğu, 200'e yakın sivil toplum kuruluşu da destek veriyor. (İstanbul/11.00)

4- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başarılı Sanayiciler ödül törenine katılacak. (İzmir/14.00

5- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İç Koordinasyon ve Uyum Komitesi toplantısına katılacak. (Ankara/09.45)

6- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ''Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar'' projesinin Ceylan Intercontinental Oteli'ndeki basın toplantısına ve Nisvan ''Tarihe Adını Yazdıran Kadınlar'' belgeselinin İstanbul Kongre Merkezi'ndeki galasına katılacak. (İstanbul/14.00/19.30)

7- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Sratejik Düşünce Enstitüsünün toplantısına ve Ankara Palas'ta ''vize muafiyeti'' konulu, bakanlıklar arası koordinasyon toplantısına katılacak. Davutoğlu, Sudan Dışişleri Bakanı Ali Karti ile görüşecek, ortak basın toplantısı düzenleyecek, onuruna akşam yemeği verecek. (Ankara/12.00/14.30/17.00/18.00/18.30)

8- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Ekonomi Gazetecileri Derneğinin yılbaşı kokteyline katılacak. (İstanbul/19.00)

9- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, federasyon başkanları ödül törenine katılacak. (Ankara/15.00)

10- Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kağızman Anadolu Lisesi ve Site Telekom Çağrı Merkezi açılış törenlerine katılacak. (Kars/10.00/14.00)

11- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,  İlim Yayma Vakfında konferans verecek. (İstanbul/20.00)

 

 

 

 

 

 

27 ARALIK 2012 PERŞEMBE GÜNDEM HABERLERİ

GÜNDEM

MGK'DA TERÖR VE SURİYE GÖRÜŞÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında yapılan yılın son MGK toplantısında terör olayları ve alınan tedbirler ile Suriye konusu ele alındı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "HER TÜRLÜ DESTEK SAĞLANACAK"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriyeli sığınmacılar için başlatılan yardım kampanyasına ilişkin yayımladığı genelgede, Türkiye Cumhuriyeti'nin, yardımlaşma ve dayanışma duygusuyla halkın da beklentileri doğrultusunda, muhtaç ve mağdur durumdaki Suriyeli sığınmacılara yardım için her türlü desteği sağlayacağını bildirdi.

BAKAN BAĞIŞ: "'ALİ CENGİZ' OYUNLARINA GELMİYORUZ"

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye'nin AB sürecinin, 27 ülkenin oy birliğiyle yürüdüğüne işaret ederek ''Avrupa'nın çıkarlarını da riske atarak önümüze engel koyanların 'Ali Cengiz' oyunlarına gelmiyoruz'' dedi.

 

EKONOMİ

PİYASALAR

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Bileşik Endeksi günün tamamında 394 puan artışla 77.991 puandan tamamladı. Hisse senetleri günlük ortalama yüzde 0,51 değer kazandı. İstanbul serbest piyasada, kapanış saatlerinde doların satış fiyatı 1,7920 lira, avronun satış fiyatı 2,3740 lira oldu. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Tahvil ve Bono Piyasası Kesin Alım Satım Pazarında işlem gören gösterge kâğıdı 24 Eylül 2014 vadeli tahvilin, bileşik faizi önceki kapanışa göre 0,07 puan azalarak 6,00'dan kapandı. Bu tahvilin basit getirisi yüzde 5.91 oldu. Bu tahvilin, aynı gün valörlü işlemlerinin önceki kapanışında basit getirisi yüzde 5,98, bileşik getirisi yüzde 6,07 olmuştu.

BAKAN EROĞLU: "ERGENE 3,1 MİLYAR TL'YE TEMİZLENECEK"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ergene Havzası Koruma Eylem Planı kapsamında toplam 3,1 milyar liralık yatırım yapılacağını belirterek, "Çalışmalarımız şimdiden meyvelerini vermeye başladı. Kirlilik göstergelerinde önemli düşüşler görüyoruz. Ergene Nehri ve Havzası sağlıklı ve tertemiz bir görünüme kavuşacak" dedi.

BAKAN BAYRAKTAR: "DÖNÜŞÜMÜ DEVLET ŞEFKATİYLE YAPMAK İSTİYORUZ"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm kanununun vatandaş eksenli olduğunu belirterek, "Vatandaşımıza diyoruz ki açıkgözlere, oyunbozanlara fırsat vermeyin. İnsanların canını kollamaya yönelik bu yasayı istismar ederek birtakım menfaatler devşirmeye çalışanlara pirim vermeyin" dedi.

 

POLİTİKA

MECLİS YENİ YILA HIZLI GİRECEK

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, yeni bir TBMM İçtüzüğü yapılması için Komisyon oluşturulduğunu hatırlattı ve ''Bu çalışmalar devam ederken Genel Kurul'un gündeminde olan ve yarım kalan teklifimizin görüşülmesi uygun olmaz. Komisyon çalışmalarını bekleyeceğiz'' dedi.

 

DÜNYA

ESAD'IN JANDARMA KOMUTANI DA KAÇTI

Suriye'de üst düzey bir yetkili daha Esad yönetimini terk ederek muhaliflere katıldığını duyurdu. Suriye'deki rejimin jandarma komutanı General Abdülaziz Casım el-Şalal, Türkiye'ye kaçarak, muhaliflere katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı